Dva prezidentské duely? Zemana a Drahoše pozvala Česká televize a Prima

Česká televize a televize Prima plánují v týdnu před druhým kolem prezidentských voleb společné debaty prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, kteří se ve volbách utkají. Česká televize oba pozvala do debaty na čtvrtek 25. ledna, tedy den před druhým kolem voleb. Prima s kandidáty jedná. Vyplývá to ze sdělení obou televizí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do druhého kola prezidentských voleb postupuje stávající prezident Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš | Foto: Pražský hrad/Khalil Baalbaki | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Miloš Zeman před prvním kolem účast v televizních debatách odmítal, v sobotu ale uvedl, že Drahošově výzvě setkat se "tváří v tvář" vyhoví. Nabídku diskutovat s Drahošem v neděli na Radiožurnálu Zeman Českému rozhlasu odmítl.

Nikoho jsem jmenovitě nepodpořil, odmítl Gott slova Zemana. Bylo to zřejmé, brání prezidentův výrok Ovčáček

Číst článek

„Bezprostředně po skončení prvního kola volby poslala Česká televize Jiřímu Drahošovi a Miloši Zemanovi zvací dopisy do společného televizního duelu,“ uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Debata ve veřejnoprávní televizi by se měla konat 25. ledna od 20.00, přímým přenosem by ji měly vysílat programy ČT1 a ČT24. Blinková upozornila, že debatu před prvním kolem volby, které se Zeman neúčastnil, na programech ČT zhlédlo 916 000 lidí.

Zeman poprvé připustil, že přijde

Zeman v sobotu řekl, že by se mohl s Drahošem zúčastnit dvou televizních debat a jedna z nich by mohla být na Primě, pokud tato televize nabídne „pole pro debatu“. Uvedl také, že má výhrady k neobjektivitě veřejnoprávní televize.

Drahoš živě na Radiožurnálu: 'Má mít Česká republika obavy z Ruska? Určitě ano.' Zeman účast odmítl

Číst článek

Českou televizi prezident kritizuje opakovaně. Drahoš řekl, že pokud by se měl se Zemanem utkat ve dvou televizních debatách, bude požadovat, aby jedna z nich byla v ČT, a výběr druhé nechá na Zemanově týmu.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se v neděli k účasti prezidenta na debatě v ČT přímo nevyjádřil, odkázal na sobotní Zemanovy výroky. Na otázku, zda se prezident odmítá zúčastnit debaty na ČT, uvedl, že nyní nebude poskytovat žádný další komentář.

Drahoš v neděli ve vysílání Primy připustil, že se zúčastní debaty v této televizi. „Pokud bude jedna na Primě, bude druhá na ČT,“ řekl k debatám Drahoš.

Adam Halmoši za televizi Prima v neděli řekl, že s týmy kandidátů o účasti v debatách vyjednávají. Termín a místo duelu chce televize oznámit v nejbližších dnech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme