Foldyna chce rezignovat na stranické funkce. ‚V regionu jsme dostali nářez jako nikdy,‘ řekl po debaklu ČSSD

Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se chystá rezignovat na stranické funkce. Řekl to serveru iROZHLAS.cz. Rozhodnutí zdůvodnil chabým volebním výsledkem strany nejen v regionu, ale i na celorepublikové úrovni. Foldyna kandidoval v komunálních volbách v Děčíně, kde sociální demokraté získali jediný mandát.

Děčín (Aktualizováno: 17:02 7. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Když se nebude nic dít, tak nemůže nic nového začít, když něco neskončí. Takže já to teď připravuju a chystám se rezignovat na všechny stranické funkce. Budu řadovým členem,“ řekl pro iROZHLAS.cz poslanec Jaroslav Foldyna, který zastává v ČSSD post místopředsedy a současně je šéfem Okresního výkonného výboru strany v Děčíně.

Žádné zemětřesení, zhodnotil volby prezident Zeman. Začínají se rýsovat první povolební koalice

Číst článek

Sociální demokraté v Děčíně získali pouze 5,96 procenta hlasů a do zastupitelstva se tak dostal jediný zástupce strany, a to dvojka kandidátky Václav Němeček. Foldyna kandidoval až z třetího místa.

Zeman: Je to zbabělost

Výsledek ČSSD v regionu tak Foldyna označil za „tragickou záležitost“. „Dostali jsme tady poprvé nářez, jaký jsme nikdy nedostali. V okrese Děčín jsme se třeba ve Vansdorfu nedostali ani do zastupitelstva, v Rumburku, kde jsme vyhrávali volby, máme tři zastupitele. My jsme uspěli snad jenom… no, uspěli, přežili v Jílovém.“

„Je to tragická záležitost a já vím, proč se to stalo. Člověk uzavírá pořád kompromisy, které by uzavírat neměl. I uvnitř regionu se někdy člověk musí dohodnout. Vy jste to viděl jinak, nešlo to a ono se to potvrdilo. Nechci to ale teď rozebírat,“ doplnil Foldyna s tím, že jde čistě o jeho rozhodnutí.

Na Foldynův úmysl už v sobotu večer upozornil server Blesk.cz.

K záměru Foldyny se v nedělním rozhovoru pro Blesk vyjádřil prezident Miloš Zeman. Foldyna podle něj jedná impulzivně a jeho úmysl označil za zbabělost. „Když uteču z boje, tak to není přijetí zodpovědnosti za výsledky voleb, ale zbabělost,“ uvedl. Foldyna měl podle hlavy státu po volebním debaklu „utřít slzu z oka, dřít na sobě a vyčkat na další volby“.

Kristýna Guryčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme