Foldyna chce rezignovat na stranické funkce. ‚V regionu jsme dostali nářez jako nikdy,‘ řekl po debaklu ČSSD

Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se chystá rezignovat na stranické funkce. Řekl to serveru iROZHLAS.cz. Rozhodnutí zdůvodnil chabým volebním výsledkem strany nejen v regionu, ale i na celorepublikové úrovni. Foldyna kandidoval v komunálních volbách v Děčíně, kde sociální demokraté získali jediný mandát.

Děčín (Aktualizováno: 17:02 7. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Když se nebude nic dít, tak nemůže nic nového začít, když něco neskončí. Takže já to teď připravuju a chystám se rezignovat na všechny stranické funkce. Budu řadovým členem,“ řekl pro iROZHLAS.cz poslanec Jaroslav Foldyna, který zastává v ČSSD post místopředsedy a současně je šéfem Okresního výkonného výboru strany v Děčíně.

Žádné zemětřesení, zhodnotil volby prezident Zeman. Začínají se rýsovat první povolební koalice

Číst článek

Sociální demokraté v Děčíně získali pouze 5,96 procenta hlasů a do zastupitelstva se tak dostal jediný zástupce strany, a to dvojka kandidátky Václav Němeček. Foldyna kandidoval až z třetího místa.

Zeman: Je to zbabělost

Výsledek ČSSD v regionu tak Foldyna označil za „tragickou záležitost“. „Dostali jsme tady poprvé nářez, jaký jsme nikdy nedostali. V okrese Děčín jsme se třeba ve Vansdorfu nedostali ani do zastupitelstva, v Rumburku, kde jsme vyhrávali volby, máme tři zastupitele. My jsme uspěli snad jenom… no, uspěli, přežili v Jílovém.“

„Je to tragická záležitost a já vím, proč se to stalo. Člověk uzavírá pořád kompromisy, které by uzavírat neměl. I uvnitř regionu se někdy člověk musí dohodnout. Vy jste to viděl jinak, nešlo to a ono se to potvrdilo. Nechci to ale teď rozebírat,“ doplnil Foldyna s tím, že jde čistě o jeho rozhodnutí.

Na Foldynův úmysl už v sobotu večer upozornil server Blesk.cz.

K záměru Foldyny se v nedělním rozhovoru pro Blesk vyjádřil prezident Miloš Zeman. Foldyna podle něj jedná impulzivně a jeho úmysl označil za zbabělost. „Když uteču z boje, tak to není přijetí zodpovědnosti za výsledky voleb, ale zbabělost,“ uvedl. Foldyna měl podle hlavy státu po volebním debaklu „utřít slzu z oka, dřít na sobě a vyčkat na další volby“.

Kristýna Guryčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme