Foldyna mírní slova o rezignaci. ‚Zeman mi zkomplikoval situaci, nechci ze sebe udělat úplného idiota.‘

Po volebním debaklu mluvil o rezignaci, teď ale místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna couvá. Rozhodnutí vzdát se stranických funkcí mu podle jeho slov zkomplikoval prezident Miloš Zeman. Ten v neděli označil jeho úmyslu za zbabělost. „Obrací se na mě celá řada lidí, abych to nedělal,“ řekl nyní Radiožurnálu Foldyna.

Původní zpráva Děčín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Jaroslav Foldyna | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Ještě jsem se nerozhodl. Pan prezident mi zkomplikoval situaci. Řekl, že se rozhoduji emotivně, že je to zbabělost. Já mám teď plný mail, plno zpráv a telefonů a každý mě vyzývá zase k opaku,“ řekl Radiožurnálu v pondělí Foldyna.

Foldyna chce rezignovat na stranické funkce. ‚V regionu jsme dostali nářez jako nikdy,‘ řekl po debaklu ČSSD

Číst článek

Prezident Miloš Zeman záměr Foldyny rezignovat po volebním debaklu ČSSD na stranické funkce komentoval v neděli v rozhovoru pro deník Blesk. „Když uteču z boje, tak to není přijetí zodpovědnosti za výsledky voleb, ale zbabělost,“ uvedl. Foldyna měl podle hlavy státu po volebním debaklu „utřít slzu z oka, dřít na sobě a vyčkat na další volby“.

Foldyna: Nechci být za idiota

Severočeský politik je tak nyní podle svých slov ohledně možné rezignace na vážkách. „Celá řada lidí se na mě obrací, kolegové z organizace, ale i veřejnost, abych to nedělal, abych zůstal do sjezdu, že zastupuji jejich pohled, názor. Takže v tuto chvíli zvažuju, jak to udělat, abych ze sebe neudělal úplného idiota,“ doplnil Foldyna.

Foldyna kandidoval do zastupitelstva z třetího místa v Děčíně, kde sociální demokraté získali pouze 5,96 procenta hlasů. Do zastupitelstva se tak dostal jediný zástupce strany, a to dvojka kandidátky Václav Němeček. Strana zde letos obhajovala šest křesel.

Výsledek ČSSD v regionu tak Foldyna označil za „tragickou záležitost“. „Dostali jsme tady poprvé nářez, jaký jsme nikdy nedostali. V okrese Děčín jsme se třeba ve Vansdorfu nedostali ani do zastupitelstva, v Rumburku, kde jsme vyhrávali volby, máme tři zastupitele. My jsme uspěli snad jenom… no, uspěli, přežili v Jílovém,“ řekl v neděli serveru iROZHLAS.cz.

aku, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme