Kubera už nebude primátorem Teplic, chce se naplno věnovat Senátu

Jaroslav Kubera (ODS) krátce po svém znovuzvolení do Senátu v sobotu oznámil, že už nebude primátorem Teplic. Chce se naplno věnovat práci v horní komoře parlamentu. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, od roku 2002 byl primátorem.

Praha/Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvolený senátor za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera sledoval 13. října 2018 v hlavní kanceláři ODS v Praze výsledky druhého kola senátních voleb. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Do čela města byl jednasedmdesátiletý Jaroslav Kubera zvolen celkem šestkrát. Vzhledem k úspěchu ODS v senátních volbách se nyní o Kuberovi hovoří jako o možném předsedovi Senátu.

„Nebudu primátorem nikoliv kvůli tomu, abych mohl být předsedou Senátu, ale bez ohledu na to," řekl Kubera na tiskové konferenci ODS a bez bližších podrobností řekl, že v neděli bude v Teplicích podepsána koaliční smlouva. Dosavadní náměstek primátora Hynek Hanza (ODS) řekl, že jednání je plánované na odpoledne.

7 momentů, proč si zapamatovat senátní volby 2018: stopka komunistům i ‚referendum o vládě‘

Číst článek

S ohledem na něj zatím nechtěl sdělit další podrobnosti, ani kdo by se měl stát primátorem. „Vše oznámíme zítra (v neděli),“ uvedl.

Jako o koaličním partnerovi se mluví o hnutí ANO, podle jejího lídra Jiřího Štábla se možná podoba spolupráce s jinými stranami řeší. „Zítra (v neděli) dáme vyjádření, jakým směrem se zde v Teplicích vydáme,“ sdělil.

ODS v čele s Kuberou minulý týden vyhrála komunální volby. Získala devět mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druhá skončila Volba pro! Teplice s osmi mandáty. Třetí ANO bude mít pět zastupitelů. SPD má dva mandáty, dva zastupitele bude mít KSČM a jednoho hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme