‚Naše hodnoty jsou v rozporu,‘ říká Pospíšil. Členovi TOP 09 hrozí za koalici s SPD v Kladně vyloučení

Na radnici v Kladně zasedne koalice ODS, ANO, hnutí Kladeňáci a SPD. Nová koalice počítá s podporou zastupitele Petra Haška z TOP 09, který uspěl na kandidátce hnutí Kladeňáků. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ale pro Radiožurnál jakoukoli spolupráci svých lidí s SPD vyloučil.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„TOP 09 má takové hodnoty, které jsou v rozporu s SPD. Proto má náš člen dvě možnosti: buď ukončí spolupráci s SPD na Kladně, nebo my ukončíme jeho členství v TOP 09,“ řekl pro Radiožurnál Jiří Pospíšil, předseda TOP 09.

Hnutí Kladeňáci, které je složeno z kandidátů STAN, TOP 09 a KDU-ČSL. Vítězná strana Volba pro Kladno v čele s dosavadním primátorem Milanem Volfem zřejmě zůstane spolu s komunisty v opozici.

„Primátorem bude Dan Jiránek (ODS), řekl Lukáš Hanes z kladenské ODS. Jiránek už město v minulosti vedl, v uplynulých čtyřech letech vedla Kladno koalice Volby pro Kladno, ANO a KSČM.

Není to preferovaná varianta

„Jestli se někdo neumí prosadit jinak, než že dělá takové podrazy, tak nechť je dělá, reagoval Milan Volf. Podle Volfa jsou čtyři roky dlouhá doba a složení koalice je nesourodé.

Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija řekla, že se předsednictvo strany bude ptát na důvody spolupráce ODS s SPD. V žádném případě to pro nás jako předsednictvo není preferovaná varianta, řekla Udženija.

Komunální volby 2018: Kandidátky →

Zdeňka Trachtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme