Karvinou povede opět ČSSD. Primátor Wolf složil koalici s hnutím ANO a KSČM

Primátorem Karviné se v pondělí stal Jan Wolf z ČSSD, která ve městě vyhrála říjnové komunální volby. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva pro něj hlasovalo 32 zastupitelů, zastupitelstvo má 41 členů. Město v následujícím volebním období povede koalice ČSSD, hnutí ANO a komunistů, která bude mít převahu 33 hlasů.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Karviné Jaroslav Ožana. | Foto: Ožana Jaroslav | Zdroj: ČTK

V čele téměř čtyřiapadesátitisícového města stojí Wolf od letošního ledna, kdy ve funkci vystřídal dlouholetého primátora Tomáše Hanzela (ČSSD), který se chtěl věnovat práci poslance.

Primátorem Havířova bude poslanec Jiří Bělica. Vést město chce jako neuvolněný, opozici to vadí

Číst článek

V jedenáctičlenné radě budou mít sociální demokraté sedm mandátů, partnerům nabídli po dvou místech, přičemž ANO a komunisté budou mít shodně po jednom náměstkovi. Sociální demokraté kromě primátora budou mít i dva náměstky.

Primátor bude mít v gesci například rozpočet a městskou policii. Náměstkem opět bude Lukáš Raszyk (ČSSD), který bude mít na starosti investice, dotace a komunální služby, a nově Andrzej Bizoń (ČSSD), který bude mít resort školství, kultury a sportu. Radními za sociální demokracii budou Blanka Dadoková, Zdeněk Vojkůvka, Dalibor Závacký a Radim Slíva.

Sociální demokraté obhájili

Hnutí ANO bude mít v radě Vladimíra Kolka, který bude jako náměstek odpovědný za územní plán. Radním bude lídr kandidátky a náměstek hejtmana Martin Gebauer. Komunisté budou mít v radě dosavadního náměstka Miroslava Hajdušíka, který bude mít na starost sociální věci a krizové situace, a jako radního Karla Wiewiórku.

„Budu se snažit funkci vykonávat, jak nejlépe budu umět, svědomitě, řádně a ve prospěch všech občanů města,“ uvedl po zvolení Wolf. Dodal, že bude rád za korektní a pracovní atmosféru.

ČSSD radnici dosud ovládala pouze ve spolupráci s KSČM. Wolf přesto preferoval širší spolupráci, a uskupení se tak dohodla na uzavření trojkoalice.

Komunální volby v Karviné vyhrála ČSSD, získala 19 mandátů v zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO s devíti mandáty. Třetí KSČM bude mít pět zastupitelů. V opozici tak končí čtvrté sdružení Karvinskakoalice.cz, které má tři mandáty.

Rovněž tři zastupitele má SPD, která skončila pátá. Šestá je koalice Piráti a Starostové se dvěma mandáty. Sociální demokraté vyhráli v Karviné volby i před čtyřmi lety, nyní si o jeden mandát polepšili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme