Kdo je moderátorka prezidentské debaty Witowská? Uváděla Události, 'grilovala' Babiše

Diváci si jí na obrazovkách České televize mohou všímat už od konce 90. let. Do povědomí se zapsala rozhovorem s Andrejem Babišem i jako moderátorka hlavní televizní relace. Po odmítnutí Václava Moravce připadl Světlaně Witowské i úkol uvádět debatu dvou prezidentských kandidátů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Witowská od roku 2014 moderuje pořad Interview ČT24. Zde každý den vede půlhodinový konfrontační rozhovor na aktuální téma. Hosty pořadu jsou většinou politici, ale často i komentátoři, lidé z kulturního prostředí nebo jiné osobnosti, které hýbou denními událostmi.

Jedním z nejznámějších rozhovorů její kariéry je bezpochyby interview s tehdejším vicepremiérem Andrejem Babišem o vládní krizi a podezření z ovlivňování médií. Rozhovor vzbudil velký ohlas a Witowská byla chválena za klidné zvládnutí debaty.

Role moderátorky prezidentské debaty jí připadla poté, co moderovat odmítl Václav Moravec. „Lišily se vzájemné představy vedení ČT a mé o formátu, stopáži a podobně. Dobré pro ČT a její diváky je, že se po mém nedělním sdělení generálnímu řediteli o nemoderování podařilo odblokovat odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT, který prezentoval o víkendu,“ sdělil Moravec serveru Médiář

ONLINE: druhá prezidentská debata. Zeman a Drahoš se střetnou v České televizi

Číst článek

„Světlana je zkušená moderátorka, která dlouhodobě odvádí výborné výkony v rozhovorech s vrcholnými politiky," uvedl o Witovské ředitel zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal.

Witowská vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, v médiích pracuje od 90. let. Začínala v České tiskové kanceláři a MF Dnes. S Českou televizí si ji diváci mohou spojovat od roku 1996. V roce 2005, tehdy ještě jako Světlana Zárubová, krátce moderovala hlavní zpravodajskou relaci Události. 

Ještě v témže roce přešla večerní zprávy uvádět na komerční televizi Prima, kde zůstala až do roku 2010. Poté se vrátila zpět do veřejnoprávních služeb České televize.

Nejdříve byla vdaná za známého sportovního komentátora Roberta Zárubu. Později se provdala za bankéře Petra Witowského. Z každého manželství má jednoho syna.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme