Kladenská koalice se dohodla na vládě. Chce audit hospodaření a konec privatizace bytů

Kladenské koaliční strany ODS, SPD, ANO a hnutí Kladeňáci se ve středu dohodly na jedenáctičlenné radě. Každá ze stran bude mít primátora nebo náměstka. Konkrétní personální obsazení ještě není vyřešené, řekl na středeční tiskové konferenci novinářům Dan Jiránek (ODS).

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídři Kladeňáků, ODS, ANO a SPD (zleva) Tomáš Kutil, Dan Jiránek, Jiří Chvojka a Oldřich Černý se dohodli na složení rady | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Rozložení počtu radních mezi stranami bude přibližně odpovídat počtu získaných mandátů, ODS, Kladeňáci a ANO budou mít po třech radních, SPD má mít dva radní.

Ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu mají koaliční partneři 18 mandátů. Vítězná Volba pro Kladno dosavadního primátora Milana Volfa bude spolu s komunisty v opozici.

Mezi priority nová koalice řadí větší otevřenost radnice, transparentní a dlouhodobé sportovní a kulturní granty.

Audit hospodaření

Podle Jiránka bude mezi první kroky nového vedení města patřit zpracování auditu hospodaření a příprava rozpočtu. Změnit se má i přístup k hospodaření s nemovitostmi. „Chceme přestat privatizovat byty,“ uvedl Jiránek.

Kladenský zastupitel Hašek odchází z TOP 09. Nechce se vzdát účasti v koalici s SPD

Číst článek

Strany se shodly například na klíčových investicích do chodníků, silnic, parkovacích míst, parků a sportovišť. Prioritou by také mělo být transparentní hospodaření města a městských firem či zavedení participativního rozpočtu.

Mezi programovými průniky je i zrušení heren na území města a zamezení výstavby hypermarketu v lokalitě Růžové pole.

Lídr ANO Jiří Chvojka ve středu zmínil mimo jiné i snahu o zlepšení komunikace se středočeským hejtmanstvím, které je správcem některých kladenských silničních tahů. „My bychom chtěli přinést záruku komunikace s krajem i vládou,“ uvedl na středeční tiskové konferenci.

Kladno povede koalice ODS, SPD, ANO a Kladeňáků. Vyšachovali vítěznou partaj primátora Volfa

Číst článek

Lídr SPD Oldřich Černý ve středu v kontextu vlády Volby pro Kladno zmínil netransparentnost, nesystémovost a nehospodárnost. 

Volba pro Kladno podle něj SPD oslovila brzy po vyhlášení výsledků voleb, ale podle Černého se zastupitelé SPD rozhodli dle svého programu. S ostatními koaličními stranami vidí programovou shodu zhruba v 90 procentech cílů.

Komunální volby v Kladně vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty, která byla dosud v opozici.

Koalice Kladeňáci bude mít pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme