Fischer, Holub, Hartman nebo Jelínek. Přečtěte si, jak hodnotí výsledky voleb komentátoři

Odvoleno a sečteno. Výsledky komunálních a prvního kola senátních voleb zveřejnil Český statistický úřad. Jak ale jeho data hodnotit? Kdo je vítězem a kdo poraženým? Podívejte se, jak výsledky hodnotí pro Český rozhlas Plus komentátoři Petr Fischer, Petr Holub, Lukáš Jelínek, Petr Hartman, Jan Vávra a Apolena Rychlíková.

Praha (Aktualizováno: 13:39 25. 9. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební místnost

Volební místnost | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Petr Fischer píše v komentáři o tom, že lídrovi opozičního hnutí ANO Andreji Babišovi se za finální pomoci prezidenta Zemana povedlo přesvědčit velkou část voličů o tom, že tyto volby jsou referendem o vládě Petra Fialy, a ti se také podle toho zachovali.

Petr Holub se věnuje hlavně komunálním politiků. V komentáři podle něj rozhodla věta „zaručte nám jistotu“. 

Lukáš Jelínek připomíná, že hnutí ANO dál luxuje levicové voliče. Ta je dál na ústupu. Komunisté se do řízení větších měst nezapojí vůbec, píše ve svém komentáři

Petr Hartman se v komentáři zaměřil na senátní volby. Připomíná, že konečný účet vystaví voliči až v druhém kole. Zajímavé bude především v Jihlavě, kde obhajuje předseda Senátu Miloš Vystrčilem a proti němu se postaví Jana Nagyová obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.

Apolena Rychlíková se zaměřila na Prahu. Ve svém komentáři připomíná, že koalice Spolu sice uspěla, ale lídra Bohuslava Svobodu přeskákali hned čtyři lidé. V komentáři také píše o tom, že výsledek je neúspěchem pro Praha sobě. 

Jan Vávra svůj komentář nazval Dilema vládních stran. Podle něj Babišovo hnutí ANO ve volbách rozhodně uspělo, i když se mu nepodařilo z těchto voleb udělat referendum o současné vládě. Na vládních stranách nyní bude, jestli bude Babiš moct ve svém tažení pokračovat. 

cen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme