V Karlových Varech povládne koalice ANO, Karlovaráků a ODS. Město povede ředitelka hotelu Pupp

V Karlových Varech vznikla koalice vítězné ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35 členech bude mít pohodlnou většinu 23 hlasů. Primátorkou bude Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), která dosud vedla Grandhotel Pupp. Strany v pondělí podepsaly koaliční smlouvu.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorkou Karlových Varů bude Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). | Foto: Václav Šlauf / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

ANO bude mít v devítičlenné radě pět křesel, Karlovaráci budou v radě tři a ODS bude zastoupena jedním radním. ANO bude mít kromě primátora ještě jednoho náměstka. Po jednom náměstkovi budou mít i Karlovaráci a ODS. Navíc budou ještě dva uvolnění radní, jeden z ANO a druhý za Karlovaráky.

Podle Pfeffer Ferklové se zvýší počet výborů zastupitelstva o dva na celkových pět. Přibude výbor pro životní prostředí a čistotu města a výbor pro sociální věci a seniory.

Ačkoli koaliční smlouva obsahuje některé priority nového vedení města, kompletní programové prohlášení chce mít nová koalice do 100 dní.

Ve volbách získalo v Karlových Varech ANO 12 ze 35 hlasů v zastupitelstvu. Na druhém místě skončilo hnutí Karlovaráci s osmi mandáty. Už jenom tyto dvě strany by tak daly dohromady většinu v zastupitelstvu. ODS má další tři mandáty.

Karlovarská občanská alternativa (KOA) dosavadního primátora Petra Kulhánka získala ve volbách letos jen pět mandátů, stejně jako Piráti. Do zastupitelstva se dostali ještě komunisté s podílem hlasů 5,06 procenta a dvěma mandáty.

Konec v čele Puppu

Pfeffer Ferklová kvůli postu primátorky skončí na konci října na postu ředitelky Grandhotelu Pupp. Svůj odchod z vedení hotelu v případě volebního úspěchu avizovala už před volbami.

Lesk i rez hotelu Thermal. Jak vypadá perla brutalismu před rekonstrukcí?

Číst článek

Třiačtyřicetiletá Andrea Pfeffer Ferklová je generální ředitelkou asi nejznámějšího karlovarského hotelu od roku 2006. V hotelu začínala v roce 2001 jako marketingová manažerka, poté byla šéfkou obchodu a marketingu.

Oproti tomu předseda hnutí Karlovaráci Josef März, který má být jedním ze dvou uvolněných radních, si chce místo lékaře v karlovarské nemocnici ponechat. „Mám na starosti jen oblast kultury, proto si myslím, že se obě věci dají dělat. Svůj plat z magistrátu budu ale odevzdávat do Nadace města Karlovy Vary, z které se podporuje sport a právě kultura. Nemělo smysl zakládat nějakou novou, když město vlastní nadaci má,“ řekl v pondělí März.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme