Lídr Cibulka: Každé volby jsou zfalšované, vládnou nám kriminální elity

Stanice Českého rozhlasu Radiožurnál a Plus představují jednotlivé lídry a lídryně všech stran a hnutí, které se přihlásily do říjnových sněmovních voleb. Je jich celkem 31 a Český rozhlas chce voličům pomoci vyznat se v jejich programech. Dalším vylosovaným lídrem je Petr Cibulka, předseda strany Volte pravý blok www cibulka net.

Rozhovor s lídrem Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Cibulka, předseda strany Volte pravý blok www.cibulka.net

Petr Cibulka, předseda strany Volte pravý blok www.cibulka.net | Foto: repro YouTube | Zdroj: Český rozhlas

Česká ekonomika vykazuje velmi dobré tempo růstu. Co by měl stát v takové době dělat?
Tak především si myslím, že je lež, že Česká republika vykazuje velké tempo růstu. Vždy před každými volbami nás politici a statistický úřad bombardují pozitivními zprávami. Ale občanů se žádný ekonomický růst nikdy nedotkl.

Když se podíváte – nejen na platy učitelů nebo spoustu dalších oblastí státní správy, když se podíváte na stav české společnosti, když se podíváte na žebrácké důchody... Když se podíváte, jak žije průměrný Čech, tak vidíte, že žádný ekonomický růst prostě není, to je od výplaty k výplatě.

Promiňte, že vám skočím do řeči. Jistě máte pravdu, na druhou stranu vidíme, že se učitelům přidává 15 procent na platech...
Před volbami!

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Vladimíra Kroce s Petrem Cibulkou ze strany Volte pravý blok www.cibulka.net

No, ale přidává. A je rekordně nízká nezaměstnanost. Nebudu se s vámi přít, ale dejme tomu, že je na tom opravdu momentálně ekonomický cyklus dobře. Co se v takové době má dělat?
Ještě k těm platům učitelů: když se podíváte na moji televizní diskuzi z roku 2002 - tehdy se ten program jmenoval Bez imunity a vedl to váš redaktor pan Pokorný -, tak tam byla jedna z ústředních otázek: Jsou platy českých učitelů českou národní ostudou? To bylo v roce 2002 a dnes zjišťujeme, že se po 15 letech vůbec nic nezměnilo. Já prostě těm opakovaným předvolebním ekonomickým růstům nevěřím.

Ale když tedy teoreticky budeme vycházet z toho, že jsou ty oficiální lži pravdou, tak bych samozřejmě primárně investoval do vzdělání, protože to je desítky let podfinancováno. Investoval bych do zdravotnictví, které je samozřejmě také podfinancováno. Lékařská péče se omezuje ve všech směrech.

Když se podíváte, co dneska musíme připlácet. My si platíme sociální, zdravotní pojištění, ale důchody jsou prostě na umření a zdravotní pojištění doplácíme téměř při každém zákroku. Když jdete k zubaři, tak ten vám vlastně zuby neopraví, protože po vás bude chtít takové částky, na které nikdo z nás normálně nemá.

Volební průvodce: sněmovní volby se blíží. Už víte, jak hlasovat a na co si dát pozor?

Číst článek

Takže já bych samozřejmě podpořil ty oblasti, které se hroutí. Třeba to školství nebo – já nebudu mluvit o školství, já budu mluvit o vzdělanosti. Vzdělanost upadá. To, co se dneska vydává za vzdělanost, to je pseudovzdělanost. Lidé i po absolvování vysokoškolského studia nejsou schopni se správně orientovat v dnešním světě, protože nemají potřebné znalosti. A tento stát jim potřebné znalosti neposkytne.

'Chceme Pinochetův chilský penzijní systém'

Co tedy dělat pro zlepšení úrovně českého zdravotnictví? V první řadě zvýšit zdravotním sestrám a lékařům platy?
Tak to je samozřejmé, aby lékaři a sestry neodcházeli do zahraničí, především do Německa. Je jasné, že tady musí být odpovídajícím způsobem placeni. Ale domnívám se, že je celý systém zdravotnictví a zdravotního pojištění prostě vadný. Pokud se v tomto státě bude beztrestně krást po miliardách, tak ve zdravotnictví nikdy nebudou peníze. Ani nebudou peníze na důchody. Vždyť tady byl před 25 lety obrovský důchodový fond, kde by dnes byly nepředstavitelné částky.

Dneska je tam jenom nepředstavitelný dluh. To všechno je rozkradeno. Nikdo za to nikdy nebyl potrestán. Jenom za rozkrádání v bankách vznikla škoda oficiálně 650 miliard korun. Já si myslím, že byla desetkrát vyšší. Nikdo do dnešního dne nebyl potrestán. I kdyby byl skutečný ekonomický růst stokrát větší, než nám oni tvrdí, tak budou ve státní pokladně stejně jenom dluhy. Protože oni všechno rozkradou.

Mluvil jste o penzích. Měl by se reformovat penzijní systém? Jak na to hledíte?
V našem volebním programu je už asi 20 let požadavek, abychom převzali chilský penzijní systém, který v Chile zavedl generál Pinochet. A to je nejmodernější a nejspravedlivější penzijní systém tohoto světa. Kdy každý má svoje penzijní konto a to konto má pod kontrolou. Všechny penzijní fondy jsou pod nejtvrdší kontrolou státu. Kdyby někdo kradl v penzijních fondech tak, jak je to běžné u nás, dostane doživotí. To si nikdo v Chile nedovolí – nebo alespoň za generála Pinocheta si to nikdo nedovolil.

Interaktivní kandidátky: seřaďte si strany podle vzdělání, věku nebo podílu žen

Číst článek

Každý má svoje konto, tam dává takovou částku, jakou chce - a ví, že když bude takovou částku dávat třeba 30 let, odchází do důchodu s takovým a takovým důchodem. Samozřejmě, když bude na svoje důchodové konto dávat mnohem větší částku, tak půjde do důchodu třeba o 10, 15 let dřív. Je to na svobodné vůli člověka, a to bych považoval za naprosto geniální penzijní systém i pro Českou republiku.

Samozřejmě s podmínkou, že Česká republika už nebude kriminálním státem, kde lze beztrestně krást po miliardách, ale bude státem, který jakoukoliv kriminalitu tohoto rozsahu bude trestat třeba doživotním vězením. Pak bych měl jistotu, že ty fondy opravdu budou fungovat.

Mluvil jste o nedostatečné vzdělanosti. Co tedy chybí? Chybí třeba více učňů na pracovním trhu? Víc řemeslníků?
Určitě. To máte pravdu. Mám dojem, že tento stát jako kdyby chtěl spáchat národní sebevraždu, pokud mu vůbec o tento národ ještě jde. Protože není možné, aby byl v této republice každý manažer. To ví každý, kdo má IQ aspoň 70. Tady prostě není dostatek řemeslníků.

Když se podíváte na instalatéra, který vám přijde něco opravit, tomu instalatérovi je 50 let. Já jsem neviděl mladého řemeslníka, mladého instalatéra, mladého elektrikáře. To jsou většinou lidé středního až staršího věku. Takže stát toto zanedbává, přitom tady má půl milionu a někdy i milion nezaměstnaných, ale vůbec nevidím tendenci tyto...

Tady vás musím zastavit. Kde vidíte půl milionu nebo milion nezaměstnaných? Mluvíte o současné době? Statistiky jsou přece úplně jiné.
Já těm statistikám nevěřím. Kolik jich je podle vás?

Z čeho ale vycházíte?
Z čísel v tisku.

Aktuálně je míra nezaměstnanosti kolem 4,5 procenta. Není to zdaleka tolik, kolik říkáte vy, ale nevadí. Pojďme dál.
Já si ale myslím, že to odpovídá. Je tady 8,5 milionu lidí. Dospělých lidí.

Je to zhruba, z hlavy 350 tisíc nezaměstnaných, ale pojďme dál.
Já si myslím, že je to vyšší částka.

Já vám to hned najdu. (vyhledává na internetu, pozn. red.)
Jo, dobře. Hlavně se domnívám, že jsme ten takzvaný vzdělávací systém získali po komunistech. Prakticky všichni učitelé dál vyučují. Řídí to ředitelé, kteří vzešli z komunismu, sloužili komunistům, sloužili ruským okupantům. Dnes řídí české školy, a to jsou v podstatě všechno marxisté, protože nebylo možné působit za komunismu ve školství a nebýt marxista.

Ověřili jsme sporné výroky dalších šesti lídrů. Podívejte se, kdy nemluvili pravdu

Číst článek

A musím zdůraznit, že marxismus je extrémní forma satanismu. To je potřeba mít neustále na paměti. Pokud tomu někdo nevěří, ať se podívá, co marxisté dokázali v Rusku, ale v podstatě i u nás. V Rusku povraždili mezi 50 až 110 miliony lidí. Nikdo nepovraždil na této planetě víc lidí než marxisté. A tito marxisté jsou stále v čele západní společnosti a formují další generace. Takže nelze mít kvalitně vzdělanou generaci na základě marxismu. Už to ty lidi diskvalifikuje.

Je potřeba vědět, že skutečné hodnoty jsou duchovní a mravní, a k těm je potřeba lidi vést a je potřeba je vést k tomu, aby už nikdy nedopustili komunismus, nacismus, totalitu, ruskou okupaci, která se k nám zase blíží. I když vlastně ve skutečnosti nikdy nepřestala. V tomto duchu je potřeba vychovávat lidi, ale to se neděje.

Dobře. Jenom – teď už jsem si ověřil, že čísla, která jsem uváděl, jsou správná. V srpnu byla míra nezaměstnanosti asi 3,5 procenta, to je tedy pod 300 tisíc práceschopných lidí. Jenom pro pořádek. Můžete to zpochybňovat, ale jsou to statistická data.
Já tomu prostě nevěřím. Jestli je tady 250 tisíc cikánů, tak mi neříkejte, že tady je. Tady je tak...

'Česká republika je pod vlivem GRU'

Pojďme zkusit ještě jedno téma, které je obecné. Zajímá mě váš postoj k Evropské unii. Víme, že teď dochází k brexitu. V tomto světle, jak by se Česká republika měla v rámci společenství zachovat? Spíš se snažit Evropské unii víc přiblížit, anebo vzdalovat?
Záleží, jestli z pozice KGB, nebo z pozice GRU. (KGB byl název hlavní sovětské tajné služby, GRU je ruská, dříve sovětská vojenská zpravodajská služba - pozn. red.) Evropská garnitura politiků, kteří pracují pro KGB, je vysoce kritická vůči Bruselu, ale ta kritika je samozřejmě účelová. Oni chtějí rozštěpit Evropskou unii. Naopak ti evropští politici…

Vy dobře víte, na co se ptám. Ptám se na váš zájem a na váš pohled, co bychom měli dělat?
Já vám to vysvětluji. Nechte mě domluvit a neskákejte mi do řeči. Vám se některé informace nehodí, já chápu...

Jenom se snažím posunovat náš rozhovor dál, abychom stihli všechna témata.
Ne. Toto, co říkám, je důležité.

Dobře.
Prostě nenajdete politika nebo novináře, který nefízluje pro ruské tajné služby.

Řekl jste novináře?
Téměř 100 procent, téměř 100 procent novinářů. U politiků je to 100 procent.

Tady se musím ohradit, nezlobte se.
Tak vy jste ta desetina procenta, která tam nespadá.

Dobře, a můžete to zkrátit, abychom se dostali k vašemu programu?
Když mě necháte mluvit... Já vím, že se vám to nelíbí, ale když mě necháte mluvit.

Já vás také nenapadám. Vy jste řekl, že 100 procent novinářů spolupracuje...
Ne, já jsem řekl 99,99 procent. Chtěl jsem říct tedy toto, Česká republika je samozřejmě do těchto voleb pod vlivem GRU, to je ruská vojenská špionáž. To znamená, že je loajální k Bruselu. Po těchto volbách se zřejmě situace změní. Vyhraje Babiš (předseda hnutí ANO), to je primárně KGB – a ten ji zase začne vzdalovat od Bruselu.

Takže, já si myslím, že ta otázka, jak jste ji podal, je falešná, protože dnešní Evropská unie, to je Sovětský svaz, kde žádná demokracie, svoboda není. Je třeba transformovat Evropskou unii ve švýcarskou konfederaci svobodných občanů stojící na referendech, přímé demokracii, občanských iniciativách...

Aniž bych vám chtěl skákat do řeči, to je přesně to, na co se teď chci ptát, jestli dovolíte. Takže už se můžeme dostat ke konkrétním bodům vašeho programu, ano? A to je ta přímá demokracie.
Můžeme, ale to právě souvisí s Evropskou unií.

'Prezident je reprezentantem KGB'

Myslím, že jste to úplně jasně řekl. Teď k vašemu programu. Prioritní je pro vás přímá demokracie, teď jsme o tom mluvili. Můžete vysvětlit proč?
Protože centrálním bodem našeho volebního a vůbec politického programu je právě probíhající třetí světová válka 2011 až 2038, jak ji přežít a pokud možno v ní zvítězit. Pak je samozřejmě nutné zdůraznit právě švýcarskou přímou demokracii, americkou odvolatelnost politiků přímo občany a švýcarský armádní miliční systém domobrany, kdy každý Švýcar prochází základním krátkým vojenským výcvikem v délce asi 15 týdnů a po něm odchází do civilu s kompletní výstrojí a výzbrojí.

Tedy každý Švýcar má doma samopal. Pokud chceme přežít jako národ a jako stát právě probíhající třetí světovou hybridní válku, musíme prostě vsadit na švýcarský model, protože jiný způsob k vítězství v této válce neexistuje, a k přežití také neexistuje. Takže já se domnívám, že to je ta nejdůležitější věc, pokud chceme přežít.

Průzkum: Češi myslí na sebe, zajímá je zdravotnictví a životní úroveň. Evropská unie už ale tolik ne

Číst článek

Je dobře, že máme přímo voleného prezidenta?
Víte, každé volby jsou zfalšované. To znamená - tento prezident je sice formálně zvolen přímo občany, ale v těch volbách ve skutečnosti zvítězil jeho protikandidát. Ale KGB, jehož reprezentantem je tento prezident, zfalšovalo volby mnohem lépe než GRU, takže máme…

Vy na to máte nějaký důkaz?
Těch důkazů je milion. Stačí překonat svojí psychotronickou negramotnost, naučit se pracovat se siderickým informačním kyvadlem a zjistit si, jaké jsou skutečné výsledky voleb. Nebo jestli se vůbec dá o volbách hovořit.

'Ne sociální síť, ale trampolína'

Dobře, rozumím. Chcete uzákonit referenda. Ta už přece ale v našem právním řádu jsou. Předpokládá to Listina základních práv a svobod.
To jsou nulová referenda. To je komedie, to je jako v Rusku.

A co vám tedy chybí?
Tady musí být referenda na všech úrovních a referenda musí určovat občané, ne tento kriminální stát, když se mu to zrovna hodí. Občané musí sebrat zákonný počet podpisů, to může být od jednoho do 10 procent. A státní orgán na příslušné úrovni -  to znamená na úrovni obce, kraje nebo státu, je povinen v zákonném termínu toto referendum vyhlásit. Zatím je to přesně naopak. Tyto kriminální elity, které nám vládnou  - agenti KGB a GRU, to si může každý ověřit siderickým informačním kyvadlem -, vypisují referenda jenom, když to potřebují pro svoje cíle. Jinak je referenda vůbec nezajímají.

Máte představu, že má být každý rozpočet z veřejných zdrojů vyrovnaný a přijatý na každé úrovni všelidovým referendem všech občanů, daňových poplatníků. Všelidovým referendem máte napsáno velkými písmeny. To tedy myslíte, že je možné o rozpočtu rozhodovat ve všelidovém hlasováním? Není to přece jenom odborná záležitost?
Ne, není. Když se podíváte na tu bandu kriminálníků, která stanovuje rozpočty a daňové zatížení svých otroků, tak vidíte, že tam nic odborného nenajdete. Ve Švýcarsku to funguje naopak. Občané a jejich politické strany diskutují problémy obce a zjistí, že obec potřebuje opravit školu a most. To znamená, že obec vypíše daně v takové výši, aby z těchto daní bylo možno opravit školu a most. A občané takový rozpočet a takové daňové zatížení schválí v referendu.

To je jediný systém, který je poctivý a demokratický. Pokud banda zločinců, kteří jsou občany neodvolatelní a jsou předem beztrestní, budou uvalovat daně na občany a rozhodovat o jejich penězích, tak to není žádná demokracie, žádná svoboda. Tento model samozřejmě na úrovni obce probíhá trošku jinak než úrovni kraje a zase trošku jinak než na úrovni státu, ale v zásadě každý rozpočet a každá daňová zátěž musí být schválena v referendu, jinak to není demokracie.

Vaší novou sociální politiku popisujete heslem 'už ne sociální síť, ale sociální trampolína'. Můžete to vysvětlit?
Souvisí to s tím, že třeba pracovní úřady vůbec nefungují. Pracovní úřady mají klást maximální důraz na rekvalifikaci lidí. Třeba jsme mluvili před chvílí o tom, že nejsou řemeslníci. A tito nezaměstnaní, kteří projdou rekvalifikací, by měli být prostě zapojováni do firem, které hledají lidi na stavby, do různých opravárenských provozů a tak dále. Současně bych řekl, že chyby ve vzdělávání vedou k tomu, že absolventi nenajdou práci.

Koho na kandidátkách už nenajdete? Místa ve sněmovně neobhajuje téměř čtvrtina poslanců

Číst článek

To je také problém, ovšem největší problém je tento stát. Asi před třemi nebo čtyřmi lety přijal parlament zákon o povinných obecně prospěšných pracích pro každého, kdo požaduje přímý nebo finanční příjem z veřejných zdrojů.

Ústavní soud - to je úplně zločinecká organizace - tento zákon zrušil s tím, že by to pro lidi, kteří žijí z veřejných zdrojů, bylo ponižující, aby museli pracovat pro obec. A já si myslím, že toto je jeden ze základních nebo jeden z tisíců důležitých zločinů tohoto státu. Že nepožaduje po těch, kteří žijí z veřejných zdrojů, aby pro společnost odváděli povinnou práci třeba při zametání v obci nebo udržování pořádku v obci. To je ta trampolína.

Chtěli byste plné konkurenční prostředí ve státní správě. Co tím myslíte?
Tím myslíme systém, který je v NATO. V NATO se na každé volné místo vypisuje výběrové řízení. Vyhraje prostě ten nejlepší. Ale ten, který to vyhraje, ví, že to místo bude zastávat jenom čtyři roky a po čtyřech letech je povinen, pokud chce třeba v NATO pracovat i nadále, přihlásit se do dalšího výběrové řízení na další volná místa.

To znamená, že tam je neustálá rotace kádru po čtyřech letech a tím pádem NATO nebo centrála NATO disponuje obrovským množství vysoce kvalifikovaných lidí, kteří jsou v případě potřeby použitelní pro téměř jakoukoliv pozici.

Protože spoustou pozicí už prošli. Představuji si stejný model v české státní správě, kde by ten úředník viděl, že na tom křesle nebude sedět na doživotí, že tam bude sedět čtyři roky. Musí podat tak dobrý výkon, aby až za čtyři roky bude usilovat třeba o vyšší pozici, mohl ukázat výsledky své práce.

A jak byste do státní správy dostal ty nejschopnější? Co by pro ně mělo být motivací?
Myslím, že je tam hlavní ta stabilita. Neuvědomuji si, že by státní správu České republiky sužovala nezaměstnanost. Spíš vysoká přezaměstnanost. Ale optimální stav úředníků, to právě vyřeší přímá demokracie. Protože v momentě, kdy občané budou rozhodovat o rozpočtech, samozřejmě rozhodují i o počtech úředníků.

Mravní a duchovní výchova

Dobře.
A pokud by se jim zdál počet úředníků předimenzován, tak prostě ten rozpočet odmítnou.

Mimo jiné byste rádi zavedli etickou výchovu a výuku nejvyšších duchovních a mravních hodnot.
Ano, ano, ano.

Ty vidíte kde? Kdo by byl arbitr toho, které mravní hodnoty vyučovat?
Rozhodně by to nebyl Karel Marx, to je největší zločinec v posledních staletích.

Já se ptám, kdo by to měl být.
Kdo by měl být? Domnívám se, že tady ty precedenty jsou. Třeba Indie - indická civilizace trvá 10 tisíc let. Ne proto, že by stála na marxismu, ale právě proto, že stojí na duchovních hodnotách. Na Upanišadách a na Gítě, na józe, na pěstování nejvyšších hodnot. Myslím, že ty nejvyšší hodnoty jsou dostatečně známé pro každého, který je chce znát. Třeba duchovní věda Rudolfa Steinera, to je to, co tady zoufale chybí. Tady jsou lidé vychováváni k materialismu, který likviduje lidskou společnost.

Ale nejsou vychováváni k těm vyšším nadčasovým a věčným hodnotám. Takže duchovní věda Rudolfa Steinera, pokud jste někdy četl bibli a máte o ní trošku představu, tak řádově vyšší forma bible je třeba Vodnářské evangelium o Ježíši Kristu, najdete jej na internetu. Vodnářské evangelium Ježíše Krista, to je převzato přímo z kroniky Akasha a obsahuje ty nejvyšší pravdy, ke kterým lidstvo zatím dospělo. Ale tyto věci jsou vlastně utajovány před lidmi, a proto ta společnost takhle vypadá.

Co byste považoval za úspěch v těchto parlamentních volbách?
Podívejte, jak už jsem vám říkal, jak říkám neustále, každé volby jsou totálně zfalšované. Takže je klidně možné, že statistický úřad oznámí, že jsme získali mínus 500 hlasů. Ale já považuji za úspěch už to, že jsme schopni se těchto voleb zúčastnit, že jsme schopni lidem říct, že každé volby jsou zfalšované, a že cesty ke svobodě vedou jinudy než cestou zfalšovaných voleb.

Díky, na shledanou.
Chtěl bych říct ještě jednu důležitou věc. Kdo nás chce podpořit, tak by nás měl kontaktovat dvakrát ročně, 1. května a 28. října – vždy na státní svátek, v Praze na Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína od 10 do 12 hodin. Tam nás můžete podpořit a tam vytvoříme sílu, která tohle všechno změní. Děkuji.

ROZHOVORY S LÍDRY

Vladimír Kroc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme