O inzerátu jsem se dozvěděl až teď, je pravdivý, řekl Zeman. 'Čekám další podrazy,' reagoval Drahoš

Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku šlo o pravdivé téma, řekl ve čtvrtek prezident Miloš Zeman v pořadu na TV Barrandov. Své podporovatele, kteří inzerát zveřejnili, hájí. Jak řekl při pravidelném rozhovoru s ředitelem televize Jaromírem Soukupem, je k nim loajální. Potvrdil také, že v úterý podstoupil zákrok kvůli zánětu na vnitřní straně tváře.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov a moderátor Jaromír Soukup | Zdroj: Pražský hrad

Prezident Miloš Zeman na Barrandově řekl, že je slušné protikandidáta kritizovat na základě faktů, nikoli na základě vymyšlených kompromateriálů.

Spolek Přátelé Miloše Zemana útočí na protikandidáta Drahoše. Inzerátem v novinách

Číst článek

Nevěděl jsem o něm

O inzerátu ve čtvrtečním tisku, který podporuje prezidenta a spojuje Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše s podporou migrace, se prý Zeman dozvěděl až ve čtvrtek odpoledne.

„Protože migrace je citlivé téma, spojení pana Drahoše s migrací je logické a oprávněné, řekl prezident a poukázal na některé Drahošovy výroky. K práci svých podporovatelů uvedl, že je hájí, i když si myslí, že to bylo zbytečné.

Jiří Drahoš během čtvrtka řekl, že proti sobě před druhým kolem voleb čeká další podrazy a lumpárny. Miloš Zeman už nemá naší zemi co nabídnout. Jeho lidé si ale ještě mají co vzít. Proto kolem sebe kopou. Jak prosté, sdělil večer ČTK.

Drahoš v období před prvním kolem voleb uvedl, že řešením ekonomické migrace z Afriky je pomoc přímo v zemích původu. Vybídl také ke kontrolám na vnějších hranicích Evropy.

Zeman se podrobil zákroku na Homolce. ‚Řezali mi vnitřní stranu tváře, byl to malý absces.‘

Číst článek

Inzerát v Deníku a Právu hlásá „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“ a nabádá k volbě Zemana. Deník k tomu má na titulní straně i reakci Drahoše: „Přesně tento typ lží a dezinformací jsem očekával. Je to obyčejná pomluva. Souhlasím pouze s částí Stop imigrantům. Nikdo z nás tady vlny imigrantů nechce,“ řekl.

Zadavatelem inzerátu je firma Euro - Agency, která podle Zemanova transparentního účtu před prvním kolem voleb zaplatila 1,8 milionu korun právě za inzerci v denním tisku.

O zákroku

Prezident také potvrdil, že se v úterý podrobil malému zákroku v dutině ústní. Jeho příčinou byl drobný zánět. „Před dvěma dny mi řezali vnitřní stranu tváře, byl to takový malý absces,“ řekl Zeman. Postěžoval si i na přetrvávající bolest.

O debatách

Prezident se také vyjádřil k chystaným televizním debatám. Zúčastnit se hodlá čtyř. Protivníka bude konfrontovat s fakty: „Budou to fakta, žádné kompromitující materiály,“ řekl Zeman.

Drahoš se Zemanem se neshodnou na počtu duelů. Zeman přislíbil účast čtyřem televizím, změnil tak svůj původní záměr debat se vůbec neúčastnit a přehodnotil i stanovisko, že více než dva duely by byly nudné. Drahoš trvá na dvou debatách. Již dříve potvrdil, že přijal nabídku veřejnoprávní České televize. „Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. ledna," dodal ve čtvrtek.

O Femen

Prezident se zmínil také o incidentu ve volební místnosti, kdy před něj skočila polonahá aktivistka z hnutí Femen Angelina Diashová. „Zpočátku jsem si toho nevšiml, zarazil mě až šílený jekot. Takový jekot jsem ještě nezažil. Hrozné,“ postěžoval si Soukupovi Zeman.

Dostala jsem hodně nenávistných zpráv, doporučili mi hned opustit Prahu, říká 'Zemanova sextremistka'

Číst článek

Prezident uvedl, že kdyby aktivistce daly soudy nepodmíněný trest, velmi vážně by uvažoval o omilostnění. „Ale protože dostala malinkou podmínku, nemusím o tomto kroku uvažovat,“ dodal Zeman.

Soud uložil v neděli Diashové tři měsíce vězení s roční podmínkou, byla také na rok vyhoštěna z republiky.

O spolupracovnících

Zeman se také vyjádřil o výzvě premiéra v demisi Andreje Babiše z hnutí ANO. Prezident by se podle něj měl distancovat od některých svých nejbližších spolupracovníků.

To Zeman ve čtvrtek odmítl. „Nejsou trestně stíhaní, nejsou obvinění, tak proč bych se jich zbavoval?“ uvedl k dotazu o dalším působení kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého na Pražském hradě.

haf, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme