Zemanův zdravotní stav? 'Cukrovka pod kontrolou a žádné onkologické onemocnění,' tvrdí lékaři

Prezident Miloš Zeman je podle ošetřujícího lékaře Martina Holcáta v dobré fyzické a psychické kondici a cítí se dobře. Potvrdilo to prezidentovo lékařské konzilium na úterní tiskové konferenci. O Zemanově zdraví se často spekuluje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„O zdravotním stavu mluví řada lidí, kteří nejsou lékaři. S prezidentem se vídám a mohu potvrdit, že se cítí dobře a je ve velmi dobré fyzické a duševní kondici,“ řekl šéf prezidentova konzilia Martin Holcát.

Prezident podstupuje pravidelně dvakrát až třikrát ročně kompletní zdravotní prohlídky. Problémy má podle lékařů pouze s dolními končetinami, což je problém související s jeho hlavním zdravotním problémem, tedy cukrovkou. A i ta se podle lékařů zlepšila.

Zdravotní stav prezidentských kandidátů? Zvýšený krevní tlak, vyšší hladina cholesterolu, lehčí forma cukrovky

Číst článek

„Měnili jsme několikrát léčbu cukrovky. Léky stav zkompenzovaly na míru prakticky běžnou,“ dodal osobní prezidentův lékař Miloslav Kalaš. „Z hlediska zdravotního je nadále schopen vykonávat svoji funkci,“ dodal Kalaš.

Podle Kalaše dokazuje, že prezident je zdravotně v pořádku, i počet zahraničních cest, které v loňském roce absolvoval. „Pan prezident byl schopen absolvovat minulý rok cesty do Číny, Vietnamu, Ruska, Velké Británie, Kazachstánu, USA, Slovenska, málokdo je schopen vydržet takovou zátěž,“ myslí si doktor, který se o prezidenta stará od začátku jeho mandátu.

Tiskové konference se zúčastnil také onkolog profesor Luboš Petruželka. Ten není členem prezidentova konzilia a byl ostatními lékaři požádán, aby na základě předložené dokumentace vytvořil nezávislý posudek.

„Žádné další vyšetření jsem nenavrhoval, to nebyl můj úkol. Nenalezl jsem žádné známky ve smyslu onkologického pohledu, které by ukazovaly přítomnost onkologického onemocnění,“ řekl Petruželka.

Lékaři na závěr řekli, že bližší podrobnosti o prezidentově zdravotním stavu již zveřejňovat nebudou, a nepřipustili otázky novinářů.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme