Debata k povolební situaci. 'Od Zemana čekáme větší lidskost, psali mi moji voliči,' zmínil Hilšer

Názory a argumenty speciál. Moderátor Michael Rozsypal se ptá ústavního právníka Jana Kysely, expertky na politický marketing Anny Shavit, politologa Pavla Šaradína, neúspěšného kandidáta na prezidenta Marka Hilšera a analytika TNS Kantar Pavla Ranochy.

Video Praha (Aktualizováno: 11:39 28. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Strach. Kampaň byla postavena tak, že útočila na tuto emoci,“ popisuje ústavní právník Jan Kysela. „Mobilizace voličů v některých regionech v závěrečných týdnech,“ dodává Pavel Ranocha, analytik firmy TNS Kantar, která se zabývá marketingovými výzkumy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debata k povolební situaci. Hostů se ptá moderátor Michael Rozsypal

„V prvním kole se nezapojil do kampaně. Nárůst je spojený s tím, kdy se do ní zapojil. Začíná také negativní kampaň proti Drahošovi,“ vysvětluje politoložka Karlovy Univerzity a specialistka na politický marketing Anna Shavit.

„Někteří lidé mi psali, že v prvním kole volili mě, ale od Miloše Zemana očekávají větší lidskost. Překvapilo mě to, ale takhle to lidé vnímají,“ popisuje svou zkušenost neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, který podporoval Jiřího Drahoše.

Miloš Zeman je mým prezidentem. Příkop mezi jeho voliči a ostatními lze zakopat, řekl Drahoš

Číst článek

„Určitý vliv měly televizní debaty. Jak ta na Primě, která mobilizovala voliče Miloše Zemana, kteří nepřišli v prvním kole, tak v České televizi. Štábu Jiřího Drahoše se nepodařilo dát dynamiku do druhého kola. Volič nedostal nový impulz, aby Jiřího Drahoše vnímal,“ popisuje politolog Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

Michael Rozsypal, ako, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme