Obsadí Piráti posty ministerských náměstků? 'Žádných pastí se nebojíme,' říká Ivan Bartoš

Česká pirátská strana nehodlá vstupovat do koalice s vítězným hnutím ANO, skončí v opozici. Alespoň to říká předseda Pirátů Ivan Bartoš, podle kterého je ANO nereformovatelné, nemá demokratickou strukturu a někteří kandidáti nemají politickou zkušenost. Přesto mají Piráti zájem o místa náměstků na některých ministerstvech. Jak chtějí takového cíle dosáhnout?

Rozhovor Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Nespolupráce s ANO je definovaná ve třech různých bodech a všechny platí, podobně jako s KSČM nebo SPD, s těmi máme jiné problémy,“ vyzdvihuje Ivan Bartoš ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Bartoš ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Potvrzuje také, že z prezidentské kanceláře, ale i z hnutí ANO zaznívají podle jeho vlastních slov kompetenční lana – že Piráti jsou odborníci na IT, digitalizaci nebo e-Government.

„Pokud je tato vůle skutečná, pokud to není lákání do vlády, tak sice nebývá zvykem, že opoziční strana mívá náměstka na ministerstvu, ale v našem programu je, že by se tato místa neměla obsazovat čistě politicky, ale na základě kompetencí,“ vysvětluje.

Případná náměstkovská místa, kde by svou odborností přispívali k dané problematice, pak podle něj nejsou slučitelná s tichou podporou nebo hlasováním o důvěře vládě.

„Nebojíme se kompetenční pasti, nejsme naivní, na ministerstva vidíme už teď, osm let jsme je sledovali, připomínkovali zákony a dělali oponenty na různé realizace registrů,“ připomíná.

Prokop Havel, Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme