Okamura chce bezpečnostní a hospodářský výbor. Nemáme s tím problém, zní z ANO

Hnutí Svoboda přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou by mohlo vést sněmovní bezpečnostní a také hospodářský výbor. Zástupci vítězného hnutí ANO s požadavkem Okamurova hnutí souhlasí. Vyplynulo to z vyjádření zástupců obou uskupení po jejich úterní schůzce.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí Svoboda přímá demokracie Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda přímá demokracie Tomio Okamura | Foto: DAVID W CERNY | Zdroj: Reuters

„Z našeho pohledu nemáme problém s tímto požadavkem," řekl novinářům předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Podpoří komunisté menšinovou vládu? Prezident Zeman si od Filipa vyslechl sedm podmínek

Číst článek

Hnutí Svoboda přímá demokracie ve volebním programu klade podle něho na bezpečnost ze sněmovních stran největší důraz. Jedním z hlavních témat kampaně hnutí bylo odmítání nelegálních imigrantů.

Šéf SPD Tomio Okamura řekl, že ANO potvrdilo souhlas s tím, aby v čele těchto dvou výborů stanul zástupce jeho hnutí.

„Shodli jsme se na tom, že ze všech parlamentních stran je téma bezpečnosti ústředním tématem hnutí SPD," uvedl ve shodě s Faltýnkem.

O bezpečnostní výbor projevili zájem i Piráti a ODS, která chce vést tři až čtyři výbory. Zástupci ANO nabídli občanským demokratům místa v čele branného, ústavně-právního a petičního výboru. ODS trvá na vedení školského výboru jako nejvyšší prioritě. Faltýnek uvedl, že ANO, které plán obsazení výborů připravuje, se bude snažit požadavkům ODS vyjít vstříc.

Na sociální demokraty, kteří se rovněž s představiteli ANO dnes sešli, připadá podle výsledků voleb vedení jednoho výboru. Od ANO dostala ČSSD nabídky, projedná je v klubu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme