Osvědčený servis značky iROZHLAS.cz: dejte si aktuální výsledky eurovoleb na web

Už příští víkend Češi obmění 21 europoslanců, kteří je zastupují v Bruselu. Chcete-li výsledky získat bez hledání a hned, využijte servis zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. Sčítací aplikaci z naší dílny si můžete vložit na své stránky. Jednoduše a zcela zdarma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurovolby 2019 - dejte si volby na web | Foto: iROZHLAS.cz .cz | Zdroj: Český rozhlas

Tuto službu nabízíme již potřetí: poprvé jsme volební sčítací aplikaci k volnému šíření poskytli při prezidentských volbách, podruhé pak v komunálních volbách loni na podzim. A tuto jednoduchou vychytávku, která umožňuje rychlejší orientaci ve výsledcích volebního víkendu, přinášíme i pro blížící se eurovolby.

Chcete-li výsledky z vaší vesnice, městysu či města mít online ihned po sečtení hlasů, vložte si na své webové stránky kód naší sčítací aplikace. „Zobrazuje obecní výsledky z voleb předešlých a celostátně zvolené europoslance. Jakmile budou známy výsledky letošních voleb, automaticky se v aplikaci zobrazí. Tentokrát Český statistický úřad neposkytuje výsledky průběžně ze sčítání, ale naráz vše zpřístupní někdy po 23. hodině v neděli 26. května,“ popisuje projektový manažer serveru iROZHLAS.cz Jiří Špaček.

Jak na to

Stačí kliknout na stránku Dejte si volby na web, zvolit obec a dále postupovat podle návodu. Můžete si výstup nastavit podle svých potřeb: světlou či tmavou verzi, se zprávami, nebo bez.

„Volební sčítací aplikaci jsme při komunálních volbách nabídli obecním webům, neziskovým organizacím i lokálním médiím. A využilo ji přes 413 webů. Ověřili jsme si tak, že je to žádaná veřejná služba – pro všechny, kteří si nákladný vývoj nemůžou dovolit, ale chtějí mít i během voleb na svém webu aktuální výsledky a zprávy,“ vysvětluje šéfredaktor serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň.

Stejně jako v minulých volbách nabídne server iROZHLAS.cz během volebního víkendu rozšířený servis: podrobné statistiky napojené v reálném čase na data Českého statistického úřadu i rozsáhlou online reportáž, kdy využije postřehy a analýzy reportérů Českého rozhlasu z terénu.

Ještě před volbou mohou čtenáři prostudovat analytické materiály i vizitky kandidátů. Konkrétněji: iROZHLAS.cz zveřejnil audioprofily čtyř desítek lídrů, kteří se ucházejí o mandát v europarlamentu. Ale nejen to. Připravili jsme a publikovali sérii textů a grafů, které zkoumaly volby z různých úhlů. Kupříkladu:

Užitečné před samotnou volbou mohou být i interaktivní kandidátky: na serveru iROZHLAS.cz si můžete snadno a na jednom místě proklikat, kdo vlastně kandiduje.

iROZHLAS.cz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme