Muž, který nabízel lidem peníze za konkrétní hlasy, dostal u soudu roční podmínku za ovlivňování voleb

Devětapadesátiletého muže, který podle policie v Mikulášovicích na Děčínsku před zářijovými komunálními volbami nabízel peníze za konkrétní volbu do zastupitelstva, soud potrestal roční podmínkou. Na webu to ve středu uvedla Česká televize. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat odpor.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby ve Starém Plzenci, ilustrační foto

Policisté přijali v Ústeckém kraji zhruba dvacítku stížností týkajících se letošních komunálních voleb | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Trestním příkazem Okresního soudu v Děčíně byl obviněný uznán vinným přečinem maření přípravy a průběhu voleb a referenda a byl odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 12 měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 30 měsíců,“ sdělila ČT mluvčí Okresního soudu v Děčíně Martina Syrůčková.

Krajský soud dal za pravdu starostce Moldavy. Kvůli přistěhování lidí zneplatnil výsledek místních voleb

Číst článek

Muž podle verdiktu týden před volbami slíbil nejméně dvěma lidem až 500 korun za konkrétní volbu v zastupitelstvu v Mikulášovicích.

Obviněný jinému v souvislosti s výkonem volebního práva slíbil finanční prospěch, aby volil v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle, uvedla Syrůčková.

Policisté přijali v Ústeckém kraji zhruba dvacítku stížností týkajících se letošních komunálních voleb. V Moldavě na Teplicku se musí volby zopakovat. Soud rozhodl, že neměli právo hlasovat voliči vyškrtnutí ze seznamu, přesto jim to předseda volební komise umožnil.

V minulosti se v Ústeckém kraji opakovaly kvůli kupčení s hlasy volby v Bílině, Chomutově či Krupce na Teplicku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme