Policie obvinila muže z Chomutovska z ovlivňování voleb. Problémy řeší i v Teplicích a v Ústí

Chomutovská policie obvinila šestadvacetiletého muže z Teplic kvůli možnému ovlivňování voleb. Podle kriminalistů nabízel úplatu s úmyslem ovlivnit výsledek říjnových voleb do zastupitelstva obce na Chomutovsku. Volební kampaň sleduje také policie v Mostě či Ústí nad Labem. V krajském městě se objevily informace, že na kandidátce hnutí Čisté Ústí jsou jména lidí, kteří o tom nevěděli.

Chomutov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už podruhé mají u nás cizinci z Evropské unie možnost volit v komunálních volbách

Hlasovací lístky (ilustrační foto) | Foto: Anna Vavríková / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Muže z Teplic policisté viní z maření přípravy a průběhu voleb a referenda.

„Přečinu se dopustil tím, že poskytl úplatu jiným osobám v souvislosti s výkonem volebního práva u voleb do zastupitelstva obce v okrese Chomutov, které se budou konat 5. a 6. října, s úmyslem ovlivnit tak výsledek těchto voleb,“ uvedla na webu chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Muž za úplatu přihlašoval do obce k trvalému pobytu lidi z Teplicka, aby jim tam vzniklo volební právo. „A aby tyto osoby opět za úplatu volily pachatelem určenou politickou stranu či hnutí. Tedy volily by v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,“ uvedla Pivková. V případě prokázání viny muži hrozí šest měsíců až tři roky vězení.

Policie bude řešit 'Čisté Ústí'

Ústecká policie bude řešit dopisování jmen na kandidátku hnutí Čisté Ústí Tomáše Vandase. Na sociálních sítích a v některých médiích se totiž objevily informace, že na kandidátce je několik lidí, kteří o tom vůbec nevěděli.

„Z úřední povinnosti se budeme tímto zabývat,“ řekla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Lídr kandidátky Tomáš Vandas deníku Mladá fronta Dnes řekl, že je to podle něj cílená kampaň s cílem hnutí před volbami oslabit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme