Volební nej: Pavel získal nejvíce hlasů v Malé Úpě, největší nárůst měl Babiš v Bílé Hlíně

Zvolený prezident Petr Pavel ve finále voleb nebodoval nejvíc v domovském Černoučku na Litoměřicku, ve kterém dominoval v prvním kole, ale v Malé Úpě na Trutnovsku. Dostal tam 91,2 procenta hlasů, zatímco v Černoučku 91 procent. Podobně voličskou baštou expremiéra Andreje Babiše (ANO) byla ve finále Zadní Střítež na Táborsku, kde dostal 95 procent hlasů. V prvním kole si Babiš nejlépe Milhostově na Chebsku, kde nyní pobral 93 procent hlasů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Pavel a Andrej Babiš koláž

Ze 13 krajských měst zvítězil Pavel ve 12 z nich, Babiš uspěl pouze v Ostravě. Pavel vyhrál v 11 krajích ze 14 | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Pavel uspěl celkem v 4024 obcích, Babiš ve 2165. K rovnosti hlasů došlo v 65 obcích, uvedl mluvčí Českého statistického úřadu Jan Cieslar.

Jak volili vaši sousedi? Podívejte se na nejpodrobnější mapu výsledků 2. kola

Číst článek

Ze 13 krajských měst zvítězil Pavel ve 12 z nich, Babiš uspěl pouze v Ostravě. Pavel vyhrál v 11 krajích ze 14. Babišovi patřilo prvenství v Karlovarské, Ústeckém a v Moravskoslezském kraji.

Nejvyšší procentuální nárůst hlasů v porovnání s prvním kolem zaznamenal Pavel v obci Lomy na Třebíčsku. V prvním kole tam Pavla volilo 3,2 procenta lidí, ve druhém 45,3 procenta. Babiš největšího nárůstu hlasů dosáhl v obci Bílá Hlína na Mladoboleslavsku. V úvodním kole ho tam volilo 8,7 procenta, ve finále 25,4 procenta.

Naopak v Dubenci na Přibramsku dostal Babiš o 21 hlasů méně než v prvním kole, v němž měl podporu 313 voličů. Pavel největší ztrátu hlasů v porovnání s prvním kolem utrpěl v Klokočově na Havlíčkobrodsku, kde ho místo 30 volilo jen 26 lidí.

Nejpodobnější výsledky celorepublikovým zaznamenali v obcích Bobrová na Žďársku a Lhenice na Prachaticku, kde Pavel získal 58,32 procenta hlasů.

Procentuálně nejvíce se účast ve finále v porovnání s prvním kolem zvýšila v obci Tupadly na Mělnicku, vzrostla z 52 procent na 71,7 procenta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme