Policie zkontrolovala při akci spojené s koncem prázdnin 28 tisíc aut, odhalila 4676 přestupků

Policisté v Česku při bezpečnostní akci od čtvrtka do neděle zjistili 4676 dopravních přestupků, třetina z nich byla překročení povolené rychlosti. Při akci naplánované záměrně na konec letních prázdnin, kdy obvykle houstne silniční provoz, kontrolou prošlo víc než 28 000 aut. Oznámila to mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídka (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Mezi nejčastější prohřešky patřilo to, že řidiči nedodržovali stanovené rychlostní limity, jak v obci, tak mimo obec,“ uvedla mluvčí. Překročení povolené rychlosti policisté zaznamenali u 1574 řidičů, 497 jich nemělo zapnuté bezpečnostní pásy a 453 nemělo v pořádku technický stav vozidla. Alkohol a jiné návykové látky kontroly zjistily u víc než 150 řidičů. „V průběhu opatření bylo vypátráno také několik hledaných a pohřešovaných osob,“ nasala na webu policie Rubášová.

Policie akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě, do které se zapojilo téměř 2800 příslušníků, ohlásila předem. Soustředit se plánovala také na telefonování za jízdy, způsob jízdy řidičů, používání dětských autosedaček a kontrolu dokladů. Zejména v místech dopravních omezení na dálnicích policisté využívali také dohled ze vzduchu.

V menším rozsahu se policejní akce zaměřená na dodržování povolené rychlosti uskutečnila v pátek 14. srpna. Při kontrole 5300 aut na 900 místech tehdy policisté zjistili 2281 dopravních přestupků. Rychlostní limity překročilo 1740 řidičů, tedy zhruba třetina kontrolovaných. V několika případech policisté zjistili, že lidé za jízdy nemají zapnutý bezpečnostní pás, technický stav aut nevyhovuje požadavkům nebo že vozidla nemají dálniční známku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme