Poslanec Hlavatý bude znovu kandidovat do Senátu. Před týdnem opětovnou kandidaturu zavrhoval

Bývalý senátor a čerstvě zvolený poslanec Jiří Hlavatý (za ANO) bude na Trutnovsku znovu kandidovat do Senátu. Ve čtvrtek to potvrdil České televizi. Ještě minulý týden přitom svou kandidaturu popíral. „Nevidím to v současné době vůbec jako reálné,“ řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hlavatý (nestraník za ANO) | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Jiří Hlavatý v rozhovoru pro iRozhlas.cz minulý týden sice opětovnou kandidaturu do Senátu vyloučil, nicméně už v úterý oznámil, že o ní uvažuje. 

Senátorské křeslo Jiří Hlavatý sám uvolnil, když byl zvolen poslancem v nedávných volbách. Mandát v Senátu mu tak automaticky zanikl. „Kandidaturu zvažuji. Zatím jsem ale o tom s nikým z vedením hnutí nemluvil," uvedl Hlavatý v úterý.

Čerstvě zvolený poslanec Hlavatý plánuje znovu kandidovat do Senátu, ještě před týdnem to popíral

Číst článek

Hlavatý minulý týden mimo jiné uvedl, že se stal obětí, když byl zbaven senátního mandátu. „Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně, nebo zůstanu senátorem," řekl Deníku.

'Nevidím to jako reálné'

Podle politologa Jiřího Štefka by Hlavatý v případě získání senátorského křesla přišel o poslanecký mandát. „Pokud uspěje a stane se senátorem, poslanecký mandát mu automaticky zanikne a nastoupí za něho náhradník," řekl Štefek.

Že jsou slova o návratu do totality silná? Jsem emoční člověk a zaskočilo mě to, říká Hlavatý

Číst článek

Ještě minulý týden přitom Jiří Hlavatý v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz opětovnou kandidaturu vyloučil. 

„Dnes jsem měl asi dva telefonáty: lidé se mě ptali, jestli budu znovu kandidovat zpátky do Senátu... Nevidím to v současné době vůbec jako reálné," odpověděl na dotaz, zda o další kandidatuře uvažuje.

kno, dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme