VIDEO: Bezpečnost i rekreační zóny. Český rozhlas odvysílal poslední debatu s kandidáty na primátora

Kdo v hlavním městě usedne do primátorského křesla? Voliči již tento víkend rozhodnou o rozložení sil na pražském magistrátu. Český rozhlas proto oslovil všechny kandidáty, kteří se o post primátora ucházejí, a pozval je do čtyř debat. Ve čtvrteční čtvrté a poslední debatě diskutovali čtyři kandidáti.

Praha (Aktualizováno: 18:03 4. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání Jana Pokorného do společného vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus přijali:

  • Jiří Witzany, Evropská koalice pro Prahu
  • Ivan Holešinský, Otevřená radnice
  • Zdeněk Krampera, Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka
  • Petra Šikýřová, Nezávislí

Co je ve vašem programu jedinečné?

První otázkou, kterou moderátor Jan Pokorný hostům položil, byl jedinečný bod v programu jednotlivých hnutí a koalic, jaké nenajdou voliči v jiných předvolebních slibech.

„U nás určitě nenajdete žádné pomníky, které nabízejí jiné politické strany a hnutí. Hlásíme se k otevřenosti a všeobecnému rozvoji města. To je krédo Otevřené radnice,“ řekl ve společném vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus Ivan Holešinský.

Podle Jiřího Witzanyho (Evropská koalice pro Prahu) při 29 kandidujících subjektech je obtížné najít bod, který mají jen oni. „U nás je jedinečná kombinace tří pilířů – důrazu na silné postavení Prahy v Evropě, důraz na kvalitu života a důraz na konzervativní hodnoty, kdy klademe do popředí ochranu památek nebo Prahu vstřícnou k rodině,“ popsal Witzany.

VIDEO: Parkovací zóny či seřízení křižovatek. Český rozhlas odvysílal třetí debatu s kandidáty na primátora

Číst článek

Nedostatek jedinečných témat zmínila i Petra Šikýřová (Nezávislí). „Co jsem v našem programu nalezla a rozhodla se, že vyzdvihnu, je naše heslo. Je to Město pohody a radosti. Vidím je v podpoře a rozšiřování dalších rekreačních a odpočinkových zón,“ řekla Šikýřová.

„Máme stále stejný program pro republiku i pro Prahu a jeden z jeho základních bodů je bezpečnost. Praha není bezpečné město, republika není bezpečnou republikou. Proto se domníváme, že je nutno, a nejen v Praze, ale i na území celé republiky obnovit bezpečnost našich občanů, našich dětí, naší ulice, našich parků, našich hřišť, protože tak není,“ Zdeněk Krampera (Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka).

Tři debaty

Český rozhlas již odvysílal tři debaty - v pondělí, v úterý i ve středu. Volební vizitky všech zástupců stran a hnutí, kteří odpovídali na šest stejných otázek, pak najdete pod tímto odkazem.

Projít si také můžete obsáhlého průvodce komunálními volbami, kde server iROZHLAS.cz shrnul vše důležité. Nebo si vyzkoušejte kvíz s 11 záludnými otázkami.

Kdo nahradí stávající primátorku Adrianu Krnáčovou z ANO, rozhodnou voliči v pátek 5. a sobotu 6. října.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme