Poražený Babiš: Zkuste žít bez Babiše, přestaňte ráno vstávat s nenávisti k Babišovi

Poražený prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) ve svém prvním vystoupení po volbě poděkoval svým voličům s tím, že dosáhli „famózního výsledku“. „Přeju hodně zdraví, myslím si, že to dopadlo, jak se to čekalo, ten soupeř byl hrozně silný, nebylo to jen pět stran, ale všechna média,“ prohlásil Babiš. Povolební projev uzavřel slovy: „Já už budu hodnej, už mlčím.“ Přečtěte si celý proslov.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vážení spoluobčané, dámy a pánové,

gratuluji panu Petru Pavlovi k vítězství a uznávám porážku a blahopřeji mu, že se stane příštím prezidentem České republiky.

Chtěl bych mu popřát, aby byl prezidentem všech občanů České republiky, aby vnímal jejich problémy a aby bojoval za zájmy České republiky. 

Chtěl bych strašně moc poděkovat našim voličům. Dosáhli jsme famózní výsledek. Famózní výsledek!

Teď se na to dívám, dva miliony tři sta tisíc je víc než výsledek Spolu a PirStanu v posledních sněmovních volbách. Strašně moc děkuju za vaši podporu. Děkuji za podporu na mítincích, děkuji za podporu, kterou jste mi posílali dopisy, na sítích, telefonicky. Strašně moc si toho vážím. Byli jste fantastičtí. 

A nic nekončí, protože my, hnutí ANO, a byl jsem kandidát hnutí ANO, tu budeme stále pro vás.

Chtěl bych poděkovat mojí paní, protože skutečně, sám jsem byl překvapen, jakým způsobem mě podpořila. A jsem rád, že naši podporovatelé ji mají rádi, protože ona má ráda lidi, pracuje v nadaci a spolu jsme si to užili, takže moc děkuju. Nebylo to jednoduché, ale myslím si, že Monika to zvládla skvěle.

Samozřejmě děkuju hnutí ANO, které mě podporovalo. Tady určitě všechny znáte: Alenka Schillerová, Klára Dostálová, Karel Havlíček, Honza Richtr, Jenžek… první jméno… Aleš, no tak dobře, těch Juchelků je strašně moc. No a Vláďa Vořechovský, takže díky moc. Prosím? No a Tünde Bartha.

Já bych chtěl podpořit všechny naše podporovatele a fanoušky, aby akceptovali, že jsem prohrál, a akceptovali, že máme nového prezidenta. Jsem přesvědčen, že jste to nebyli vy, kteří dělali ty různé ataky. Mně je strašné líto, že například Tünde strávila poslední dny více na policii než v našem týmu. 

Já vás prosím, a prosím i pana příštího prezidenta, aby vyzval své podporovatele, aby neničili majetek mého nejbližšího týmu, aby nenapadali jejich děti ve školách, aby lidé, kteří podporují hnutí ANO, nepřicházeli o práci, aby přestalo to násilí. 

Já v zásadě odmítám, že bychom dělali nějakou negativní kampaň. I ten Prchal, není žádným autorem ničeho. Není to pravda. A pokud je někdo objektivní, tak to všichni viděli, jak to bylo na náměstí, ale k tomu se nechci vracet. 

Dvě skvělé zprávy. Hnutí ANO, a já jsem byl kandidátem hnutí ANO, a chci poprosit všechny voliče, aby přišli ve sněmovních volbách a dali nám 2 382 000 hlasů, protože hnutí ANO je tady jediné, které pomáhá lidem, bojuje za zájmy lidí a pro hnutí je to nová motivace, abychom oslovili další voliče a zásadním způsobem vyhráli v parlamentních volbách. 

To je první pozitivní zpráva. A druhá pozitivní zpráva je pro naši rodinu, pro naše děti, pro moji paní a já vám přeju svět bez Babiše, zapomeňte na Babiše. Já zdravím celý Twitter, chápu to. Takže zkuste žít bez Babiše, přestaňte ráno vstávat s nenávistí k Babišovi a večer usínat.

Já jsem vybudoval hnutí, to hnutí je úspěšně a to hnutí pojede dál. My budeme mít předsednictví, kde vyhodnotíme celkově kampaň a sdělíme občanům další strategii. Já tady budu dál pro lidi, můžete se na mě obracet. Určitě vám budeme pomáhat, i s mojí  paní, i v rámci nadace i individuálně.

O tom, kde budu a nebudu v budoucnosti, rozhodne předsednictví, ale určitě si myslím, že i když jsem prohrál, tak jsem samozřejmě motivován, aby hnutí pokračovalo.

Jsem velice rád, že pan příští prezident Pavel nevzpomněl moje jméno v projevu, na rozdíl od jiného pána, který ho zmínil třikrát. Jo, mám být hodnej, tak už mlčím. 

To je všechno, já vám přeju hodně zdraví, myslím si, že to dopadlo, jak se to čekalo. Ten soupeř byl hrozně silný, nebylo to jen pět stran, ale všechna média. Já už budu hodnej, už mlčím.“

Anna Košlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme