Stuchlík byl pro hnutí ANO hendikep, Krnáčovou lidé aspoň znali, prohlásil Zeman k volbám

Nemám nic proti panu Stuchlíkovi, ale vynořil se na poslední chvíli, nikdo ho předtím neznal. A to je strašný hendikep, prohlásil prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk. Zhodnotil tak volební výsledek ANO v Praze, které v komunálních volbách skončilo v hlavním městě až páté. Podle prezidenta mohla být neznalost Stuchlíka pro hnutí hendikep.

Aktualizováno Lány (Aktualizováno: 12:02 7. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a první dáma Ivana Zemanová během komunálních voleb | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„U paní Krnáčové jsem ocenil výrok o zpovykaných Pražanech. To se mi líbilo, i když jí to možná stálo kandidaturu. Alespoň ji ale lidé znali, znali i Patrika Nachera,“ řekl pro Blesk Zeman.

O koalici budou jednat Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. ODS se nebrání žádné variantě

Číst článek

K žádnému „zemětřesení“ ale podle prezidenta letos nedošlo. Neúspěch pražské ČSSD připsal manažerským schopnostem europoslance Miroslava Pocheho z ČSSD, který je součástí sociální demokracie v hlavním městě.

„Víte, co mě potěšilo? Teď přijde cynismus. Neúspěch hnutí Žít Brno,“ podotkl Zeman. Brněnský volič podle něj prokázal svou inteligenci a vyřadil toto hnutí ze hry na tamním magistrátě.

Cena útěchy pro Drahoše

Prezident se vyjádřil také k záměru poslance a místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny rezignovat po volebním debaklu na stranické funkce. Označil to za zbabělost. „Když uteču z boje, tak to není přijetí zodpovědnosti za výsledky voleb, ale zbabělost,“ uvedl. Foldyna měl podle hlavy státu po volebním debaklu „utřít slzu z oka, dřít na sobě a vyčkat na další volby“.

Naopak Občanská demokratická strana prošla podle prezidenta Zemana pod vedením Petra Fialy údolím smrti. A teď se strana ODS zvedá. „Vydřela si to,“ řekl. Okomentoval i umístění někdejších prezidentských kandidátů.

„Panu Drahošovi mohu blahopřát už teď a jako bývalý prognostik mohu blahopřát i bývalým protikandidátům. Je to cena útěchy, senátorský post nechci znevažovat, prezidentské křeslo je masivnější,“ prohlásil Zeman s tím, že kandidatura na prezidenta pro ně byla velký benefit a bodovali především v Praze.

Zeman zhodnotil i výkon zlínského hejtmana Jiřího Čunka, který získal mandát v Senátu – stejně jako Jiří Drahoš – už v první kole. „Dobré jméno mu udělal i razantní postup vůči Romům,“ řekl prezident Zeman, který si v posledních dnech vysloužil za svá vyjádření vůči Romům kritiku romských organizací.

kno, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme