Stuchlík byl pro hnutí ANO hendikep, Krnáčovou lidé aspoň znali, prohlásil Zeman k volbám

Nemám nic proti panu Stuchlíkovi, ale vynořil se na poslední chvíli, nikdo ho předtím neznal. A to je strašný hendikep, prohlásil prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk. Zhodnotil tak volební výsledek ANO v Praze, které v komunálních volbách skončilo v hlavním městě až páté. Podle prezidenta mohla být neznalost Stuchlíka pro hnutí hendikep.

Aktualizováno Lány (Aktualizováno: 12:02 7. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a první dáma Ivana Zemanová během komunálních voleb | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„U paní Krnáčové jsem ocenil výrok o zpovykaných Pražanech. To se mi líbilo, i když jí to možná stálo kandidaturu. Alespoň ji ale lidé znali, znali i Patrika Nachera,“ řekl pro Blesk Zeman.

O koalici budou jednat Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. ODS se nebrání žádné variantě

Číst článek

K žádnému „zemětřesení“ ale podle prezidenta letos nedošlo. Neúspěch pražské ČSSD připsal manažerským schopnostem europoslance Miroslava Pocheho z ČSSD, který je součástí sociální demokracie v hlavním městě.

„Víte, co mě potěšilo? Teď přijde cynismus. Neúspěch hnutí Žít Brno,“ podotkl Zeman. Brněnský volič podle něj prokázal svou inteligenci a vyřadil toto hnutí ze hry na tamním magistrátě.

Cena útěchy pro Drahoše

Prezident se vyjádřil také k záměru poslance a místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny rezignovat po volebním debaklu na stranické funkce. Označil to za zbabělost. „Když uteču z boje, tak to není přijetí zodpovědnosti za výsledky voleb, ale zbabělost,“ uvedl. Foldyna měl podle hlavy státu po volebním debaklu „utřít slzu z oka, dřít na sobě a vyčkat na další volby“.

Naopak Občanská demokratická strana prošla podle prezidenta Zemana pod vedením Petra Fialy údolím smrti. A teď se strana ODS zvedá. „Vydřela si to,“ řekl. Okomentoval i umístění někdejších prezidentských kandidátů.

„Panu Drahošovi mohu blahopřát už teď a jako bývalý prognostik mohu blahopřát i bývalým protikandidátům. Je to cena útěchy, senátorský post nechci znevažovat, prezidentské křeslo je masivnější,“ prohlásil Zeman s tím, že kandidatura na prezidenta pro ně byla velký benefit a bodovali především v Praze.

Zeman zhodnotil i výkon zlínského hejtmana Jiřího Čunka, který získal mandát v Senátu – stejně jako Jiří Drahoš – už v první kole. „Dobré jméno mu udělal i razantní postup vůči Romům,“ řekl prezident Zeman, který si v posledních dnech vysloužil za svá vyjádření vůči Romům kritiku romských organizací.

kno, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme