Podívejte se na poslední předvolební televizní střetnutí prezidentských kandidátů

Prezidentští kandidáti mají za sebou druhou a poslední debatu před televizními obrazovkami. Miloš Zeman a Jiří Drahoš se střetli v pražském Rudolfinu. Podívejte se na fotografie přímo z místa konání.

Obrazem Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Debatou provázela moderátorka Světlana Witowská. Mezi hlavní témata patřilo financování kampaní, výběr spolupracovníků nebo postoje kandidátů na Evropskou unii, přijímání uprchlíků či zahraniční politiku.

'Papalášské oslavy, amatérský zásah i naprostý chaos.' Projděte si výroky druhé prezidentské debaty

Číst článek

„Především, pokud se stanu prezidentem, zatrhnu papalášské oslavy narozenin v Letohrádku královny Anny a v zahradách Pražského hradu. Rád bych zlepšil atmosféru ve společnosti,“ tvrdil například Jiří Drahoš.

„Vůbec nerozumí politice. Politika je řemeslo, které se musí dlouho učit. Já sám se ho učím už 25 let a nechci tvrdit, že ho pořádně umím,“ řekl o svém oponentovi Zeman.

Samotné střetnutí před kamerami České televize, které sledovalo 2,6 milionů diváků, bylo rozděleno do tří částí. V té první s tématy přicházela ČT, ve druhé se ptali ústavní činitelé i lidé z jihočeské vesnice, kde oba kandidáti obdrželi shodný počet hlasů. Ve třetí části si otázky kladli kandidáti navzájem.

Zeman se s Drahošem poprvé v debatě utkal v úterý na televizi Prima. Duel se odehrál v karlínském hudebním divadle. Oba kandidáti měli v sále stovky příznivců. Souboj moderoval Karel Voříšek. Datoví žurnalisté Českého rozhlasu spočítali, že první vzájemný souboj opanoval v kategorii "délka promluvy" prezident Zeman, mluvil přes 24 minut, zatímco Jiří Drahoš jen necelých 16 minut.

Přečtěte si přepis prezidentské debaty v České televizi:

jra, mda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme