Inventura prezidentské debaty na Primě: Zeman ji opanoval, Drahoš mluvil stejně dlouho jako moderátor

Přes 24 minut. Tolik času dostal v součtu Miloš Zeman v debatě prezidentských kandidátů na Primě. Jeho sok Jiří Drahoš mluvil necelých 16 minut, podobně jako moderátor Karel Voříšek.

Data Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

wordcloud1_180124-151147_cib.jpg | Foto: redakce

Celkem hodinu a dvanáct minut si rozdělili jednotliví mluvčí v úterní prezidentské debatě na televizi Prima. Nejvíc času dostal k dispozici úřadující prezident Miloš Zeman, který hovořil v součtu 24 minut a 17 vteřin. Protikandidát Jiří Drahoš držel slovo 15 minut a 45 vteřin, Mluvil tak přibližně stejně dlouho jako moderátor debaty Karel Voříšek (14 minut a 27 sekund).

Prostor dostalo i publikum v sále a to dvanáctiminutový, přičemž hlasitější byli fanoušci současné hlavy státu. Pět minut pak zabraly vstupy ze studia.

Prostor, který účastníci debaty zabírali, odpovídá i počtu vyřčených slov. V něm ovšem moderátor Karel Voříšek (1793 slov, tzn. 124 slov za minutu) mírně předčil Jiřího Drahoše (1698 slov, tedy 107 slov za minutu). Prezident Miloš Zeman celkem použil 2280 slov, což ale znamená nejpomalejší projev: 94 slov za minutu.

K prezidentské debatě na Primě jsme také vydali:

Přečist si také můžete celý textový přepis prezidentské debaty, který Českému rozhlasu poskytl externí dodavatel. Záznam duelu najdete ZDE.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme