Sčítání volebních výsledků proběhlo bez problémů, hlásí Český statistický úřad

Zpracování výsledků ve druhém kole prezidentských voleb bylo bez problémů. Informoval o tom Český statistický úřad.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český statistický úřad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

První okrsek nahlásil výsledek už 16 minut po uzavření volebních místností, a to v Sedlčanech na Příbramsku. Jako poslední pak zápis odevzdala komise v Malé Skále na Jablonecku.

Česko je rozdělené, shodují se komentátoři. Společnost se dá spojit, věří Drahoš

Číst článek

Sčítání neovlivnily ani žádné technické problémy, potvrzuje místopředseda statistického úřadu Marek Rojíček. „Z pohledu Českého statistického úřadu proběhly volby bez sebemenších problémů. Zpracování výsledků běželo řádně a hladce. Přípravě na zpracování jsme věnovali opravdu velkou pozornost, včetně školení okrskových volebních komisí a technickým opatřením. Žádné technické potíže nenastaly,“ řekl Radiožurnálu Rojíček.

Český statistický úřad předloží konečné výsledky ke schválení Státní volební komisi v pondělí. Zpochybnit výsledky voleb ale ještě můžou i lidé nebo politické strany.

Ty můžou podat stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu od úterý, kdy budou vyhlášené výsledky ve sbírce zákonů. Lhůta pro podání stížností je sedm dní.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme