Drahoš před druhým kolem voleb: Mám pocit, že soupeřím s Mynářem, Ovčáčkem a Nejedlým

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš před druhým kolem prezidentských voleb kritizoval stávající hlavu státu Miloše Zemana a jeho okolí. Klade si podle svých slov otázku, s kým soupeří. Zda se Zemanem, nebo jeho spolupracovníky.

Praha (Aktualizováno: 16:42 13. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Drahoš se v druhém kole prezidentských voleb utká se současným prezidentem Milošem Zemanem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jdeme, doufám, do finále a já si kladu otázku, s kým vlastně budu soupeřit, jestli s Milošem Zemanem, který zřejmě postoupí z prvního místa, nebo s jeho spolupracovníky. Mám pocit, že soupeřím s pány Mynářem, Ovčáčkem a Nejedlým," řekl na tiskové konferenci bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Zároveň prezidenta Miloše Zemana vyzval k účastni v předvolebních debatách. „Rád bych se s Milošem Zemanem setkal tváří v tvář. On sice řekl, že kampaň nevede, takže do žádných debat chodit nebude. Podobný výrok Miloše Zemana ale také je, že jen blbec nemění své názory, takže jsem zvědav,“ dodal Drahoš.

A prezident Drahošovi záhy odpověděl. „Nikdy jsem se nebál jít do jakýchkoli diskusí. Jsem stále mladý a plný sil a energie a diskuse mě těší,“ uvedl Zeman. „Rád jeho prosbě vyhovím,“ dodal s tím, že je ochoten účastnit se i většího množství debat.

Jsem stále mladý a plný sil, prohlásil Zeman k výsledkům prezidentské volby. Půjde do debat s Drahošem

Číst článek

K jednání o debatách zatím podle Drahoše nedošlo. „Byl jsem pouze informován, že Miloš Zeman podle hesla ‚jenom blbec nemění názory‘ se rozhodl nabídku přijmout a já jsem vděčný. Považoval bych za férové, abych místo jedné debaty určil Miloš Zeman a druhé Jiří Drahoš,“ uvedl bývalý předseda Akademie věd pro Radiožurnál.

Poděkoval také některým svým protikandidátům, kteří ho před druhým kolem podpořili. Jsou mezi nimi například Marek Hilšer, Pavel Fischer, Michal Horáček, Mirek Topolánek nebo Vratislav Kulhánek.

„Rád bych poděkoval svým protikandidátům. Vyjádřili mi podporu a vyzvali voliče, aby mi dali hlas. Vytváříme bleskovou strategii pro druhé kolo. Vyjedu mimo pro Prahu. Během druhého kola oslovím voliče ve vybraných regionech. Nechci přeceňovat, ani podceňovat výsledky, ale věřím, že jsem schopný Miloše Zemana porazit. Určitě nenavštívím místa, kde jsem byl,“ poznamenal Drahoš.

„Věřím, že aritmetika může výsledky otočit. Průzkumy říkají, že má tvrdé podporovatele, ale také tvrdé odpůrce. Očekávám, že kampaň bude tvrdší. Vzpomínám na neférovost vůči Schwarzenbergovi. Očekávám něco podobného ani ne tak od něj, jako spíš od pánů Mynáře, Ovčáčka a Nejedlého. Mám indicie, ale nechci je zveřejňovat,“ doplnil.

Jméno vítěze prezidentských voleb bude známo až za dva týdny. Stávající prezident Miloš Zeman postoupí z prvního místa. Soupeřem mu bude právě Drahoš. Lidé půjdou znovu volit 26. a 27. ledna.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme