Nikoho jsem jmenovitě nepodpořil, odmítl Gott slova Zemana. Bylo to zřejmé, brání prezidentův výrok Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se v sobotu pochlubil podporou od nejoblíbenějšího českého zpěváka a držitele více než čtyřiceti slavíků Karla Gotta. Mistr ale podle svých slov nikoho jmenovitě nepodpořil. Před prvním kolem jen řekl, že bude „volit člověka, kterého si váží, a ví, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat“. Gottovo poselství ale bylo podle prezidentova mluvčího Ovčáčka zřejmé.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Karel Gott a prezident Miloš Zeman | Foto: Khalil Baalbaki/Pražský hrad | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

„Jsem vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu. Zaregistroval jsem s velkým potěšením, že mně před volbami vyjádřily podporu tak různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš (ANO) a na druhé straně Karel Gott,“ řekl prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci novinářům.

Jsem stále mladý a plný sil, prohlásil Zeman k výsledkům prezidentské volby. Půjde do debat s Drahošem

Číst článek

S podporou jednoho z nejpopulárnějších českých zpěváků to ale není jednoznačné. „Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta, proto ani jejich výroky nekomentuji," citovala Gottova slova pro server iROZHLAS.cz jeho mluvčí Aneta Stolzová.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček sdílel v den zahájení voleb na sociálních sítích text Parlamentních listů, ke kterému připsal: „Karel Gott bude volit Miloše Zemana.“ Podle článku byla totiž mistrova volba jasná, vyplývá to prý z jeho vyjádření, které poskytl bulvárnímu deníku Blesk.

„Současné prezidentské klání sleduji velmi bedlivě, nejen z pohledu názorů a vizí jednotlivých kandidátů, ale zejména z jejich celkového projevu. K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím,“ sdělil Gott Blesku.

„Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jehož myšlenky a názory jsou mi blízké, a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká,“ dodal zpěvák.

A podle Ovčáčka je zřejmé, co tím myslel. „Mistrovo poselství bylo zřejmé každému pozornému čtenáři,“ uvedl prezidentův mluvčí pro server iROZHLAS.cz.

ako, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme