Aktuální volební výsledky na každý web: půjčte si prezidentskou aplikaci se značkou iROZHLAS

Chcete mít na svém webu automaticky aktualizované výsledky prezidentských voleb? Stačí si u nás vygenerovat kód, který na vaše stránky přenese grafy z dílny iROZHLAS.cz. A je jen na vás, zda si vyberete celostátní výsledky nebo čísla z vašeho města či kraje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentští kandidáti | Foto: iROZHLAS.cz | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Kód ke zkopírování

Zpravodajský server iROZHLAS.cz vyvinul pro víkendové volby speciální výsledkovou aplikaci. A její kód nyní nabízí k volnému využití.

Jde o jednoduchý nástroj, který vám umožní sledovat výsledky ve vašem okolí přímo na vaší webové stránce. Musíte udělat jen dvě věci: zkopírovat kód a vložit ho na vlastní server. Zbytek už zařídíme my. Graf se přizpůsobí šířce stránky.

Vygenerujte si kód pro svůj web

Číst článek

Co získáte? Průběžně aktualizované výsledky, které v reálném čase čerpají data z Českého statistického úřadu.

„Sdílení kódu jsme poprvé vyzkoušeli při sněmovních volbách na podzim 2017. Byl o něj zájem, proto jsme aplikaci ještě vylepšili. A teď ji nabízíme ke sdílení všem administrátorům webových stránek, které si takový vývoj nemůžou dovolit,“ říká šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň.

Ilustrační náhled výsledkového grafu, který můžete sdílet na své stránce. | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: iROZHLAS.cz

Projektový manažer Jiří Špaček připomíná, že graf je možné vložit na stránky okamžitě. „Ještě před stažením můžete graf správně nastavit a upravit. Zvolíte si výsledky za region, celostátní nebo vaší obce, můžete si nechat před prvními výsledky zobrazovat aktuální volební zprávy a zvolit tmavou nebo světlou verzi,“ vysvětluje s tím, že iROZHLAS.cz myslel především na stránky měst a obcí, ale i nejrůznějších neziskových organizací či lokálních médií.

Volební servis na iROZHLAS.cz

Velká sčítací aplikace, která vyskočí na hlavní stránce iROZHLAS.cz v sobotu, sotva se zavřou volební síně, toho ovšem předvede mnohem víc.

Ve volebním speciálu čtenáři získají základní přehled o stavu sčítání a konečných výsledcích. Přehled výsledků všech kandidátů, výsledky voleb v krajích, krajských městech. Zisky kandidátů podle velikostí obcí s tím, kde získali nejvíce a kde nejméně hlasů. Je možné sledovat, na které obce se sčítáním čeká, nebo se podívat, jak volili občané v zahraničí.

Na stránce můžete srovnávat celostátní, krajské, ale i obecní výsledky mezi sebou, porovnat si výsledky voleb s vašimi sousedy nebo je srovnat s celostátními čísly.

To je jen základní přehled. Naši datoví novináři už během soboty začnou připravovat zevrubné analýzy výsledků. Rychlé postřehy, ohlasy i prvotní odhady pak najdete v naší online reportáži, kterou odstartujeme v pátek po poledni a ukončíme ji nejdříve v neděli o půlnoci. Všechny články k prezidentským volbám najdete ZDE.

Čekáme na první výsledky - náhled výsledkové aplikace se značkou iROZHLAS.cz | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: iROZHLAS.cz

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme