Ministerstvo vnitra nezaznamenalo během voleb žádný větší problém. Výsledky ale mohou lidé zpochybnit

Ani ministerstvo vnitra během druhého kola prezidentských voleb neřešilo žádné vážné problémy. Potvrdil to náměstek ministra Petr Mlsna. Podle něj se vyskytlo jen několik lokálních incidentů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentské volby 2018 - Miloš Zeman a Jiří Drahoš | Foto: Libor Plíhal | Zdroj: ČTK

„Po logistické stránce nedošlo k žádným závažným problémům, které by narušily průběh voleb. Byly to jednotlivosti, které se odehrály jenom na lokální úrovni, například volební okrsek 22 České Budějovice. Věci se podařilo vyřešit za chodu. Nezaznamenali jsme žádný větší problém,“ řekl Radiožurnálu Mlsna.

Sčítání volebních výsledků proběhlo bez problémů, hlásí Český statistický úřad

Číst článek

V jednom z okrsků v Českých Budějovicích v pátek rozdávali asi patnáct minut volební lístky se jmény tří kandidátů.

Kromě Drahoše a Zemana na něm bylo i jméno v prvním kole neúspěšného kandidáta a případného náhradníka Pavla Fischera. V sobotu si pak někteří voliči v Praze 2 stěžovali, že dostali dva lístky se stejným kandidátem.

Konečné výsledky prezidentských voleb předloží Český statistický úřad ke schválení Státní volební komisi v pondělí.

Výsledky voleb ale můžou zpochybnit ještě lidé nebo politické strany. Ty můžou podat případnou stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Mají na to lhůtu sedm dnů.

„Všechny lhůty upravuje zákon o volbě prezidenta republiky. Lhůta se začíná počítat od vyhlášení výsledků voleb ve sbírce zákonů, což bude v úterý,“ dodal Mlsna.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme