Babiš do konce roku nepřijde do prezidentských debat. Účast zatím nepotvrdil ani v televizní superdebatě

Předseda opozičního hnutí ANO a uchazeč o post hlavy státu Andrej Babiš se do konce roku nezúčastní žádné debaty prezidentských kandidátů. Strategii pro leden teprve s týmem bude řešit. Uvedl to v pátek.

Praha (Aktualizováno: 14:00 25. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud s Andrejem Babišem a Janou Nagyovou. Andrej Babiš

Účast zatím Babiš nepotvrdil ani v televizní superdebatě (ilustrační fotoú | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Babiš doplnil, že chodí do debat s občany. „Takže kdo chce se mnou debatovat, rád ho uvidím,“ dodal. V pátek například bývalý premiér navštěvuje Napajedla a Luhačovice ve Zlínském kraji, příští týden Stříbro či Mladou Boleslav.

OVĚŘOVNA: ‚Jen aby Babiš nevyhrál.‘ Vytvořit koalici prezidentských kandidátů není možné

Číst článek

Kromě televizních debat se Babiš nezúčastní ani například online diskuse se žáky a studenty, která se pod názvem Zavolíme uskuteční 1. prosince. Svou neúčast omluvil pracovními důvody. Dosud také jako jediný z favorizovaných kandidátů nepotvrdil účast v lednové superdebatě České televize.

Česká televize v pondělí nabídla televizím Nova a Prima uspořádat společnou Národní prezidentskou debatu se společnou dramaturgií i zastoupením moderátorů všech tří médií. Obě soukromé stanice to ale odmítly s odkazem na rozdílné pojetí debat a odlišné dramaturgické přístupy.

Většina lidí si podle průzkumu nepřeje, aby zákonodárci podepsali víc prezidentských kandidátek

Číst článek

Dění ohledně prezidentských debat řeší i týmy dalších dvou kandidátů a favoritů na postup do druhého kola, Danuše Nerudové a Petra Pavla, zjistil server Seznam Zprávy. V předvečer prvního kola voleb se totiž mají konat hned dvě debaty, na České televizi a na Nově.

Expremiér a kandidát na prezidenta Andrej Babiš před několika dny na svém instagramovém profilu avizoval, že do veřejnoprávní televize nepřijde. „Do ČT nechodím proto, že vás zkrátka nenechají domluvit,“ řekl.

„V tuto chvíli čekáme, jak se televize ohledně termínů debat dohodnou. Finální rozhodnutí k naší účasti zatím nepadlo, bude záležet na vývoji aktuální situace a vyhodnocení naší strategie v čase před volbami,“ sdělila mluvčí Seznam Zprávám Pavlova týmu Eva Hromádková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme