Nerudová je měsíc před volbami největší sázkovou favoritkou, druhý je Pavel a třetí Babiš

Na vítězství bývalé rektorky Mendelovy univerzity se dá vsadit v kurzu 2:1. Na druhé místo klesl Petr Pavel v kurzu 3:1 a třetí je Andrej Babiš (3,5:1). Vyplývá to z informací sázkových kanceláří. První kolo voleb nástupce Miloše Zemana bude v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna příštího roku, druhé kolo se případně uskuteční v pátek a v sobotu 27. a 28. ledna.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáti na prezidenta

Kandidáti na prezidenta | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V čele byl podle kurzů od září bývalý předseda Vojenského výboru NATO Pavel. Začátkem října na něj byl kurz 2:1, nyní ale stoupl na 3:1. Nerudová se střídala u bookmakerů na druhém a třetím místě s Babišem.

Na konci května měla Nerudová v Tipsportu kurz na výhru 15:1, v říjnu už 4,75:1 a nyní u SazkaBet a Betano 2:1 až 2,15:1. Sázkaři tak reagují na fakt, že je v posledních dnech hodně vidět a i na průzkum agentury Median, podle kterého by volby vyhrála.

„Posilující preference Danuše Nerudové sázkaře velmi zaujaly a momentálně se na tiketech jméno Nerudová objevuje zdaleka nejčastěji, což se odrazilo i v kurzech,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Dodal, že na Nerudovou je u jejich kanceláře rekordní sázka, jeden klient vsadil ještě v kurzu 3,15:1 celkem 550 000 korun. Potenciální výhra by tak činila 1,7 milionu korun.

Předseda hnutí ANO Babiš se drží na kurzu okolo 3,5:1 až 3,7:1. Stále platí, že je podle sázkových kanceláří největším favoritem na výhru v 1. kole voleb, a to v kurzu okolo 1,58:1.

Proti vyřazení z volby se budu bránit ústavní stížností. V kampani pokračuji dál, říká Rohanová

Číst článek

Za favorizovanou trojicí Nerudová, Pavel a Babiš jsou ostatní kandidáti s odstupem. Čtvrtý je senátor Pavel Fischer s kurzem okolo 100:1, Marek Hilšer a šéf odborářů Josef Středula mají kurz 150:1. Následují poslanec SPD Jaroslav Bašta (500:1), zpět do volby zařazený podnikatel Karel Diviš (900:1) a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima (1000:1).

U Tipsportu například vsadilo na Babiše zatím 5500 klientů za 13 milionů korun. Jeden z nich za 1,168 milionu korun v kurzu 3:1, což by v případě Babišova zvolení přineslo tomuto sázkaři čistou výhru přes dva miliony korun. Na Nerudovou vsadilo 2300 klientů za 2,05 milionu korun.

U Fortuny se celkové náběry na prezidentskou volbu blíží k 35 milionům korun a u Chance k 3,5 milionu korun. Největší zájem kanceláře o sázky čekají po Nové roce.

„Všeobecná debata o nové hlavě státu se dostane do všech koutů společnosti. Lidé budou diskutovat o prezidentovi v práci, v hospodách i na rodinných oslavách. Tohle je stejné jako u sportovních sázek, čím blíž k začátku utkání, tím větší zájem o sázky je,“ uvedl za Tipsport Michal Peterka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme