Každý hlas rozhoduje, koalici Pro TOP Vysočinu chyběl jediný. Zvažuje přepočítání výsledků

Koalice Pro TOP Vysočinu, kterou vedle TOP 09 tvoří také Klub angažovaných nestraníků a Koruna česká, bude možná požadovat přepočítání hlasů z krajských voleb. Lídr kandidátky Zdeněk Dvořák řekl, že koalici od vstupu do krajského zastupitelstva dělil jediný hlas.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajské a senátní volby 2020 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Počítáme, že chybí jeden jediný hlas, takže opravdu neslavíme. Známí mi teď posílají zprávy, že je 1875 neplatných hlasů, jestli tam není jeden pro nás. Teď je otázka, jestli je nějaká cesta, jak ten jeden hlas najít,“ řekl Dvořák.

Podle volebního webu bylo na Vysočině odevzdaných 161 322 obálek, platných hlasů v nich bylo o 1875 méně. „Nikdy mě nenapadlo napadat výsledky voleb, akorát teď je to strašně na hraně,“ řekl Dvořák. O dalším postupu se podle něj ještě koalice musí poradit.

Horní versus Dolní. Srovnejte si, jak se volilo v baštách či koronavirových ohniscích

Číst článek

David Marek, který se volbami zabývá na krajském úřadu, řekl, že nárok ohradit se proti výsledku voleb u soudu má každý volič. Lhůta je desetidenní ode dne zveřejnění výsledků voleb ve Sbírce zákonů.

Pro vstup do zastupitelstva potřebovala koalice získat pět procent hlasů, skončila na výsledku 4,99 procenta.

TOP 09 bojuje o krajské zastupitelstvo neúspěšně už podruhé v řadě. V roce 2016 získala 4,96 procenta, když kandidovala společně se zelenými.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme