Kandidátka na prezidentku Rohanová: šéfka sdružení dlužníků

Přečtěte si profil kandidátky na prezidentku Denisy Rohanové, prezidentky České asociace povinných.

profil Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Rohanová

Denisa Rohanová | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Vzdělání: Absolvovala chemické učiliště v Neratovicích, předloni získala magisterský titul na Vysoké škole podnikání a práva v Praze.

Kariéra: Působí jako prezidentka České asociace povinných, jde o občanské sdružení zabývající se exekucemi, ochranou dlužníků apod.

Veřejné/politické působení: V politice se angažovala nejprve v řadách ČSSD, v roce 2014 neúspěšně kandidovala do zastupitelstva v Kralupech nad Vltavou jako nestraník za Úsvit přímé demokracie, aby o rok později veřejně kritizovala financování partaje.

Den s kandidátem

Den s Denisou Rohanovou vám přineseme v pondělí 12. prosince.

Nalaďte si Den s kandidátem ŽIVĚ na Radiožurnálu každé pondělí, středu a pátek a nezapomeňte také sledovat sociální sítě, kde naleznete kompletní pohled do zákulisí natáčení.

Ve volbách do Sněmovny v roce 2017 byla na kandidátce hnutí Referendum o Evropské unii, které vedl někdejší místopředseda Svobodných František Matějka.

Kandidatura: Touhu ucházet se o Hrad oznámila v dubnu 2021 s tím, že bude usilovat o občanské podpisy. Letos v únoru oznámila, že získala podpisy dvaceti poslanců ČSSD a KSČM, kterým skončil mandát loni na podzim a Rohanová listinu s jejich jmény podala už tehdy, přestože ještě tři čtvrtě roku nebyly prezidentské volby oficiálně vyhlášeny.

Náměstek ministra vnitra Petr Vokáč ale následně uvedl, že ministerstvo bude akceptovat i podpisy bývalých zákonodárců v případě, že přihláška byla podána v době, kdy ještě byli ve funkcích. Tento postup například ústavní právník Jan Kysela označil za absurdní.

Tým kandidátky Rohanové si za tím ale stojí a šéf kampaně Martin Legnavský pro iROZHLAS.cz uvedl, že si nechali zpracovat právní rozbor, který jim v tomto postupu dává za pravdu.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme