Kandidát na prezidenta Hilšer: lékař, pedagog a senátor se o post hlavy státu uchází podruhé

Přečtěte si profil kandidáta na prezidenta Marka Hilšera – lékaře, pedagoga a senátora. Podporu pro kandidaturu získal od kolegů senátorů.

profil Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Datum a místo narození: 23. března 1976, Chomutov.

Vzdělání: Vystudoval mezinárodní vztahy a medicínu na Univerzitě Karlově.

Rodina: Ženatý, má syna a dceru.

Kariéra: Od roku 2007 pracuje jako pedagog a vědecký pracovník na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, působil i v tamním akademickém senátu. Ve výzkumné práci se zabývá bojem s rakovinou. V letech 2011 a 2012 se zúčastnil lékařské mise s organizací ADRA, jako dobrovolník působil v Keni.

Den s kandidátem: Velké peníze kazí politiku, s malou kampaní nemusím být nikomu vděčný, říká Hilšer

Číst článek

Veřejné/politické působení: Poprvé na sebe výrazně upozornil v říjnu 2014, když se při tiskové konferenci na úřadu vlády svlékl do půl těla. Demonstroval tak svou podporu Ukrajině a protestoval proti ruské anexi Krymu. Během návštěvy čínského prezidenta v březnu 2016 v Praze protestoval proti přiklánění se prezidenta Miloše Zemana k Číně.

Prezidentské volby se zúčastnil už v roce 2018, se ziskem 8,8 % skončil pátý. V témže roce se jako člen politického hnutí Marek Hilšer do Senátu stal senátorem za Prahu 2. V horní komoře Parlamentu působí jako místopředseda výboru pro sociální politiku, je členem senátorského klubu Starostové a nezávislí.

Kandidatura: V listopadu 2019 ohlásil záměr opět kandidovat na prezidenta a zvolil stejnou cestu jako před pěti lety. Nejprve se pokusil získat 50 tisíc podpisů občanů a když se mu to nepodařilo, získal senátorské podpisy. Podle zjištění iROZHLAS.cz ho podpořili především kolegové ze senátorského klubu Starostů a nezávislých.

Do kampaně chce podle svých slov investovat asi dva miliony korun, třetinu zaplatí z příspěvku, který od státu dostalo jeho hnutí Marek Hilšer do Senátu za jeho senátorský mandát.

gut Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme