Průzkum: Češi myslí na sebe, zajímá je zdravotnictví a životní úroveň. Evropská unie už ale tolik ne

Zdravotnictví považuje za nejdůležitější ze všech oblastí života 96 procent Čechů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Focus pro Český rozhlas. Na druhém místě se umístily bezpečnost a životní úroveň s 95 procenty. Následují je zemědělství, potraviny a dostupnost práce.

Exkluzivně Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůbec nejdůležitější je pro respondenty zdravotnictví (velmi důležité pro 71 % občanů, důležité pro 96 %), následované bezpečností (velmi důležitá pro 69 %, důležitá pro 95 %) a životní úrovní (velmi důležitá pro 61 %, důležitá pro 95 %).

Vůbec nejdůležitější je pro respondenty zdravotnictví (velmi důležité pro 71 % občanů, důležité pro 96 %), následované bezpečností (velmi důležitá pro 69 %, důležitá pro 95 %) a životní úrovní (velmi důležitá pro 61 %, důležitá pro 95 %). | Foto: Daniel Frank | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Naopak méně podstatné v očích respondentů jsou oblast postavení České republiky v rámci Evropské unie, dále oblast sportu a kultury,“ popisuje Radiožurnálu analytik agentury Focus Filip Rozsíval.

Češi si velmi zakládají taky na zemědělství, potravinách a dostupnosti práce. Naopak nejméně - 52 procent lidí - považuje za důležitý sport.

Muži, mladší respondenti a lidé se základním vzděláním vnímají většinu oblastí za méně důležitou. Senioři častěji označují za podstatné sociální služby a zdravotnictví, méně často školství.

Sběr dat do průzkumu se uskutečnil ve dnech od 14. do 28. srpna. Účastnilo se ho 1011 lidí starších 18 let.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme