Finální duely senátních voleb se blíží. Dejte si na web zdarma sčítací aplikaci iROZHLAS.cz

Česko čeká o víkendu druhé kolo senátních voleb. Jste z Opavska či z Domažlicka a chcete přehledně sledovat výsledky klání ve vašem obvodu? Máte možnost. Stejně jako během prezidentských či komunálních voleb, i tentokrát server iROZHLAS.cz dává k dispozici sčítací aplikaci, kterou je možné si zdarma a jednoduše vložit na web.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítadlo serveru iROZHLAS.cz pro senátní volby

Počítadlo serveru iROZHLAS.cz pro senátní volby | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přehledně navržené počítadlo umožňuje rychle sledovat průběžné i konečné výsledky hlasování. Data do něj přes Český statistický úřad (ČSÚ) proudí přímo ze sečtených okrsků. 

Pokud chcete mít online výsledky z určitého senátního obvodu na svém webu, stačí vložit kód sčítací aplikace.

Jděte na stránku Dejte si volby na web, vyhledejte daný obvod a poté postupujte podle pokynů. Widget umožňuje zvolit si určitý duel jako výchozí, ale zároveň lze sledovat výsledky i v dalších obvodech. 

Sčítací aplikace serveru iROZHLAS.cz není novinkou. Čtenářům jsme ji nabídli už při loňských parlamentních volbách či lednové volbě prezidenta. Během komunálních voleb, které se konaly minulý víkend, nabídku využilo přes 400 různých webů.

Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v celkem 25 obvodech. Z původních 27 voliči už ve dvou rozhodli. Na Praze 4 zvítězil v prvním kole bývalý prezidentský kandidát Jiří Drahoš, nadpoloviční většinu pak získal ještě ve vsetínském obvodu hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Podívejte se, jak počítadlo vypadá:

JS Bin

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme