Volby do Senátu v Mostě: Jan Paparega (ProMOST) vs. Alena Dernerová (BEZPP za SD-SN)

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 4 v Mostě. Jan Paparega (ProMOST) na první příčce získal v 1. kole 31,59 % hlasů, druhé místo v těsném závěsu obsadila Alena Dernerová (BEZPP za SD-SN) s 31,36 % hlasů.

Most Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Paparega (ProMOST) vs. Alena Dernerová (BEZPP za SD-SN)

Jan Paparega (ProMOST) vs. Alena Dernerová (BEZPP za SD-SN) | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Ve druhém kole senátních voleb mají voliči na výběr už jen ze dvou nejúspěšnějších kandidátů. I tady platí, že volit může každý svéprávný občan České republiky, kterému je alespoň druhý den voleb 18 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Most: Jan Paparega (ProMOST) vs. Alena Dernerová (BEZPP za SD-SN)

Druhé kolo je ve stejné volební místnosti jako první. Kam přesně jít hlasovat, se dozvíte také na úřední desce obecního úřadu i na jeho webu. Co si s sebou musíte vzít, popisuje v informačním videu ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Hlasovací lístky už vám do schránky nepřijdou. Dostanete je přímo ve volební místnosti u komise. Za plentu musíte jít hlasovat sami. Existuje ale výjimka, a to v případě, že máte zdravotní potíže nebo nemůžete číst a psát. Pak vám s hlasováním může pomoct jiný volič.

Karolína Koubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme