Volby do Senátu v Pardubicích: Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) vs. Martin Charvát (ANO)

Poslechněte si debatu dvou kandidátů, kteří postoupili do 2. kola senátních voleb v obvodu 43 v Pardubicích. Senátorka Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) postoupila z prvního místa s 39,05 % hlasů, její oponent Martin Charvát (ANO) získal 34,29 % hlasů.

Pardubice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) vs. Martin Charvát (ANO)

Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) vs. Martin Charvát (ANO) | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Ve druhém kole senátních voleb mají voliči na výběr už jen ze dvou nejúspěšnějších kandidátů. I tady platí, že volit může každý svéprávný občan České republiky, kterému je alespoň druhý den voleb 18 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pardubice: Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) vs. Martin Charvát (ANO)

Druhé kolo je ve stejné volební místnosti jako první. Kam přesně jít hlasovat, se dozvíte také na úřední desce obecního úřadu i na jeho webu. Co si s sebou musíte vzít, popisuje v informačním videu ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Hlasovací lístky už vám do schránky nepřijdou. Dostanete je přímo ve volební místnosti u komise. Za plentu musíte jít hlasovat sami. Existuje ale výjimka, a to v případě, že máte zdravotní potíže nebo nemůžete číst a psát. Pak vám s hlasováním může pomoct jiný volič.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme