Senátní obvod číslo 2: Na Sokolovsku bude kandidovat do Senátu devět lidí

V senátním obvodě číslo 2 Sokolov bude v senátních volbách kandidovat devět lidí. Obvod zahrnuje celý okres Sokolov, jihovýchodní část okresu Cheb, ohraničenou obcemi Teplá, Mnichov, Prameny, Mariánské Lázně, Vlkovice, Ovesné Kladruby, a jižní část okresu Karlovy Vary, která je ohraničená na severu obcemi Toužim a Otročín.

Sokolov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Městský úřad Sokolov už zaregistroval všechny podané kandidátky. Většinou jde o lidi, kteří mají zkušenosti v komunální politice. Před šesti lety kandidovalo rovněž devět stran a hnutí, z velké části se ale strany vyměnily.

Oficiálně budou jména kandidátů zveřejněna příští týden. Většina stran a hnutí ale už veřejnost se svými kandidáty seznámila. V senátních volbách v roce 2012 zvítězil ve druhém kole Zdeněk Berka (ČSSD), který porazil Jiřího Holana (KSČM).

Z kandidujících stran jsou jen dvě stejné jako před šesti lety. ČSSD letos nominovala do senátních voleb starostu Sokolova Jana Picku. V případě vítězství by mohl nahradit v Senátu svého stranického kolegu Zdeňka Berku.

Za KSČM, jejíž kandidát se o přízeň voličů ucházel i před šesti lety, letos kandiduje Eva Valjentová. Léta už se pohybuje v komunální i krajské politice.

Za Klub angažovaných nestraníků letos kandiduje bývalý místostarosta Chodova Stanislav Pochman. ANO bude zastupovat ve volbách sokolovská místostarostka Renata Oulehlová. Za Řád národa - Vlasteneckou unii kandiduje sokolovský podnikatel Josef Zickler. Hnutí Starostové a nezávislí nominovalo Miroslava Balatku, který byl krajským zastupitelem. Hnutí SPD bude ve volbách zastupovat elektrotechnik Petr Nimrichter.

Díky získání dostatečného počtu petičních hlasů mohl podat kandidátku také nezávislý kandidát Jiří Korbel, aktivista, který se v komunální politice na Sokolovsku také dlouhodobě angažuje.

Kandidátku podala i Česká suverenita. Kandidáta ale zatím na svých stránkách nezveřejnila.

Kandidáti do Senátu za obvod Sokolov v roce 2018 a 2012:

Volební stranaKandidát 2018Kandidát 2012
Klub angažovaných nestraníkůStanislav Pochman--
ČSSDJan PickaZdeněk Berka
KSČMEva ValjentováJiří Holan
ANO 2011Renata Oulehlová--
Řád národa - Vlastenecká unieJosef Zickler--
nezávislý kandidátJiří Korbel--
Starostové a nezávislíMiroslav Balatka
SPD - Tomio OkamuraPetr Nimrichter--
Česká suverenitanezveřejněn--
SPO--Jaroslav Bradáč
TOP 09--Petr Zahradníček
ODS--Karel Jakobec
Svobodní--Jiří Pánek
Národní socialisté--David Cervan
Věci veřejné--Věra Ježková

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme