Senátní obvod číslo 11: Na Domažlicku bude o místo v Senátu usilovat osm kandidátů

V podzimních volbách budou voliči obvodu číslo 11 Domažlice vybírat z osmi uchazečů o funkci senátora. Městský úřad v Domažlicích v pátek zaregistroval všech sedm přihlášených kandidátů, řekla vedoucí odboru kanceláře starosty domažlické radnice Dagmar Murínová. Při volbách v roce 2012 kandidovalo šest lidí. Senátorem se stal Jan Látka z ČSSD, který chce své místo v Senátu obhájit i letos.

Domažlice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Kromě senátora Látky z ČSSD letos podali kandidátku předseda kontrolního výboru domažlického zastupitelstva Miroslav Vokáč za ANO, hejtmanův náměstek, místostarosta Kdyně a bývalý dlouholetý poslanec Vladislav Vilímec za ODS.

KSČM vybrala jako kandidáta na Domažlicku někdejšího poslance, velitele výjezdové jednotky hasičů Josefa Švarcbeka. Piráti nominovali projektanta Viktora Krutinu, za TOP 09 s podporou Starostů bude kandidovat oční lékař Michal Janek a za SPD specialista v kovovýrobě a fotograf Milan Obdržálek, za Českou suverenitu kandiduje právník Miroslav Timura.

V obvodu, který zahrnuje okres Domažlice a část okresu Klatovy, v roce 2012 Látka porazil v druhém kole Rudolfa Salvetra z ODS. Senátorkou byla do té doby Jiřina Rippelová zvolená původně za ČSSD, později kandidující za SPOZ.

Kandidáti do Senátu za obvod Domažlice v roce 2018 a 2012:

Volební stranaKandidát 2018Kandidát 2012
ANOMiroslav Vokáč-
Česká suverenitaMiroslav Timura-
ČSSDJan LátkaJan Látka
KSČMJosef ŠvarcbekJan Rejfek
Národní socialisté- LEV 21-Ivan Šterzl
ODSVladislav VilímecRudolf Salvetr
PirátiViktor Krutina-
SPDMilan Obdržálek-
SPOZ-
Jiřina
Rippelová
TOP 09Michal JanekMichal Janek

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme