Senátní obvod číslo 68: V části Opavska bude o post senátora usilovat sedm kandidátů

Ve volebním obvodě 68, který zahrnuje část Opavska, opavský magistrát do senátních voleb registroval sedm kandidátů. Přihlášek ale bylo podáno osm. ČSSD kandidáta nemá, obhájce místa v Senátu Vladimír Plaček před časem zemřel. Strana už neměla možnost nominovat nového kandidáta.

Opava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Patolog Plaček zemřel v třiapadesáti letech počátkem srpna. Lhůta pro nominace skončila o několik dnů dříve. ČSSD tak nemohla navrhnout nového uchazeče. Zákon neupravuje možnost dodatečného podání přihlášky po lhůtě pro předložení nominací, a to ani pro případy, kdy některý z kandidátů zemřel.

Mluvčí ČSSD Petr Vurbs už dříve řekl, že o případné podpoře jiného z kandidátů by mohlo jednat stranické předsednictvo. Sejde se 31. srpna.

Ve volebním obvodu 68, který zahrnuje část okresu Opava, ohraničenou na západě obcemi Opava, Slavkov, Štáblovice, Mikolajice, Melč, Moravice, Radkov, Vítkov, na východě obcemi Píšť, Závada, Bohuslavice, Dolní Benešov, Háj ve Slezsku, tak bude o senátorské křeslo usilovat sedm lidí.

Koalice Společně pro Opavsko: Koalice Starostů a nezávislých, ODS a TOP 09 s podporou Strany zelených a Soukromníků nominovala bývalého senátora a starostu Bolatic Herberta Paveru (TOP 09).

Hnutí ANO bude zastupovat opavská zastupitelka a pedagožka Simona Horáková. Předseda okresního výboru KSČM Opava Vlastimil Kupka bude zastupovat KSČM, SPD lékař Kamil Běrský, KDU-ČSL starosta Hradce nad Moravicí Josef Vícha a Piráty ředitel gymnázia Petr Pavlíček. Kandidovat bude i nezávislý uchazeč o senátorské křeslo starosta Otic Vladimír Tancík.

Přehled kandidátů do Senátu za obvod 68, část Opavska, v letech 2012 a 2018:

Volební strana20182012
ANOSimona Horáková-
ČSSD-Vladimíč Plačka
KSČMVlastimil KupkaOpálka Miroslav
Společně pro Opavsko: Koalice Starostů a nezávislých, ODS a TOP 09 s podporou Strany zelených a SoukromníkůHerbert Pavera-
za ODSVáclav Vlček-
za TOP+STANTomáš Papuga-
Nezávislý kandidátVladimír Tancík-
SPDKamil Běrský-
KSČ-Jindřich Skařupa
Česká pirátská stranaPetr Pavlíček-
KDU-ČSLJosef VíchaJosef Stiborský

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme