Senátní obvod číslo 62: V Prostějově je zaregistrováno všech 11 kandidátů do Senátu

O přízeň voličů v prostějovském obvodě 62 se bude ucházet 11 zájemců. Úředníci všechny podané kandidátní listiny zaregistrovali, řekla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Zájem o senátní volby je podstatně vyšší než před šesti lety. Tehdy se do senátního klání přihlásilo pět kandidátů. Mandát bude na Prostějovsku obhajovat i dosavadní sociálnědemokratická senátorka Božena Sekaninová.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Sekaninové budou konkurovat čtyři ženy a šest mužů. Hnutí ANO pošle do voleb starostku Vranovic - Kelčic Irenu Blažkovou. Lidovce zde bude reprezentovat bývalý ředitel Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově Jaroslav Fidrmuc, který byl také náměstkem ministra školství.

Komunisté vyšlou do senátních voleb dvaačtyřicetiletou operátorku Zuzanu Böhmovou. ODS bude reprezentovat učitelka Dagmar Halašová.

Svého kandidáta vyšle do voleb i zdejší hnutí Pévéčko, o přízeň voličů za ně bude usilovat Jan Krchňavý. Za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) bude na Prostějovsku kandidovat informatik Pavel Dopita. Moravské zemské hnutí vyslalo do senátních voleb Pavla Makového, Moravané Petra Michka a Česká strana národně sociální Marka Obrtela.

O přízeň voličů bude v prostějovském obvodu usilovat také bývalá poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková, která ze strany vystoupila, kandiduje jako nezávislá kandidátka.

Potřebovala však podle volebního zákona shromáždit minimálně 1000 podpisů. „Podařilo se mi získat potřebný počet podpisů v předepsané době. Potěšily mne většinově pozitivní reakce lidí,“ řekla již dříve Chalánková.

Před šesti lety na Prostějovsku obhájila svou funkci Božena Sekaninová (ČSSD), které dali voliči ve volebním finále přednost před Jaroslavem Šlamborem z KSČM. V druhém kole dostala 73,3 procenta hlasů oproti Šlamborovým 26,69 procenta. Sekaninová je v Senátu od roku 2006.

Zaregistrovaní kandidáti pro senátní volby v obvodu 62 Prostějov:

Volební strana20122018
ČSSDBožena SekaninováBožena Sekaninová
hnutí ANO-Irena Blažková
ODSLadislav ŽupaničDagmar Halašová
KSČMJaroslav ŠlamborZuzana Böhmová
KDU-ČSLPavel HorákJaroslav Fidrmuc
TOP 09Aleš Nevrla-
nezávislá kandidátka-Jitka Chalánková
SPD-Pavel Dopita
Pévéčko-Jan Krchňavý
Moravané-Petr Michek
Moravské zemské hnutí-Pavel Makový
ČSNS-Marek Obrtel

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme