Senátní obvod číslo 77: O post senátora se ve Vsetíně utká šest kandidátů, obhajuje Čunek

O senátorské křeslo v obvodu číslo 77 na Vsetínsku se na podzim utká šest kandidátů. Městský úřad ve Vsetíně v pátek přihlášky zaregistroval. Žádné problémy nebyly, řekla pracovnice úřadu Markéta Šubrtová. Post senátora bude již podruhé obhajovat Jiří Čunek (KDU-ČSL), který je od roku 2016 také hejtmanem Zlínského kraje.

Vsetín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Soupeřem Čunkovi bude bývalý poslanec a nynější opoziční městský zastupitel z ČSSD Petr Kořenek. Kandiduje i starosta Bystřičky Zbyněk Fojtíček z ODS, zastupitelka obce Branky Dáša Bazalková z KSČM a někdejší úspěšný dostihový trenér Radek Vraj za SPD. Nezávislým kandidátem je starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Čunkovi vyjádřilo podporu hnutí STAN. Hnutí ANO senátní volby na Vsetínsku i v obvodu 80, kam spadá část Zlínska a Uherskohradišťska, vynechá, stejně tak Piráti, TOP 09 a STAN. Podle předsedy krajské organizace ANO Pavla Pustějovského se hnutí nepodařilo najít tak silného kandidáta, který by měl ve Vsetíně proti Čunkovi šanci uspět.

Volby do jedné třetiny Senátu se spolu s komunálními volbami uskuteční v pátek 5. a v sobotu 6. října. Případné druhé kolo se bude konat 12. a 13. října.

Při minulých senátních volbách ve Vsetíně v roce 2012 bylo osm kandidátů. Čunek ve druhém kole porazil Jindřicha Šnejdrlu z ČSSD ziskem 72,13 procenta hlasů. Volební účast činila 19,23 procenta.

Volební obvod číslo 77 Vsetín:

Volební strana20182012
KDU-ČSLJiří ČunekJiří Čunek
ČSSDPetr KořenekJindřich Šnejdrla
ODSZbyněk FojtíčekJiří Částečka
KSČMDáša BazalkováVladimír Místecký
SPDRadek Vraj-
nezávislý kandidátMiroslav Koňařík-
Moravané-Aleš Bardoň
Národní socialisté - levice 21. století-Marie Hořčicová
Suverenita-Blok Jany Bobošíkové-Karel Nedbálek
nezávislý kandidát-Jindřich Cahlík

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme