Senátní volby 2018

Senátoři 2018

Přehled senátorů po volbách 2018

Zastoupení Senátu podle klubů
ODS 16
STAN 16
KDU-ČSL 15
ČSSD 13
ANO 7
KLD -SEN 21 5
Nezařazení 7

Abecední přehled senátorů

  1. Adámek Miroslav (nestraník za ANO)
  2. Antl Miroslav (nestraník za ČSSD)
  3. Aschenbrenner Lumír (ODS, za ODS a Korunu Českou)
  4. Balatka Miroslav (nestraník za STAN)
  5. Bárek Ivo (ČSSD)
  6. Baudyšová Zuzana (nestraník za ANO)
  7. Bek Mikuláš (nestraník za SZ+ODS+STAN+TOP 09)
  8. Bradáč František (KDU-ČSL)
  9. Burian Jiří (ODS)
  10. Canov Michael (SLK za SLK a STAN)
  11. Carbol Jiří (KDU-ČSL)
  12. Cienciala Jiří (nestraník za Občané spolu - Nezávislí)
  13. Czernin Tomáš (TOP 09 za TOP 09 + STAN)
  14. Červíček Martin (ODS)
  15. Čunek Jiří (KDU-ČSL)
  16. Dernerová Alena (nestraník za Severočeši.cz)
  17. Dienstbier Jiří (ČSSD)
  18. Doubrava Jaroslav (Severočeši.cz)
  19. Drahoš Jiří (nestraník za KDU-ČSL+SZ+STAN+TOP 09)
  20. Dušek Jiří (nestraník za ANO)
  21. Faktor Ladislav (nezávislý)
  22. Fischer Pavel (nezávislý)
  23. Goláň Tomáš (nestraník za SEN 21)
  24. Hamousová Zdeňka (nestraník za ANO)
  25. Hampl Václav (nestraník za KDU-ČSL+SZ, navržen KDU-ČSL)
  26. Hilšer Marek (MHS)
  27. Holeček Petr (nestraník za STAN)
  28. Horník Jan (STAN za TOP 09+STAN)
  29. Horská Miluše (nestraník za KDU-ČSL a Nestraníky)
  30. Hraba Zdeněk (nestraník za STAN)
  31. Hubáčková Anna (nestraník za KDU-ČSL)
  32. Chalánková Jitka (nezávislá)
  33. Chaloupek Václav (OPAT)
  34. Chlupáč Ladislav (ODS)
  35. Chmelová Renata (nestraník za KDU-ČSL, Piráty, Desítku pro domácí a Liberálně ekologickou stranu)
  36. Jelínková Šárka (KDU-ČSL)
  37. Jirsa Tomáš (ODS)
  38. Kantor Lumír (nestraník za KDU-ČSL)
  39. Karpíšek Pavel (ODS)
  40. Koliba Peter (nestraník za ANO)
  41. Kortyš Michal (ODS)
  42. Kos Ladislav (člen Hnutí pro Prahu 11 za KDU-ČSL, Stranu zelených, Hnutí pro Prahu 11 a Piráty)
  43. Koštial Rostislav (ODS)
  44. Kratochvíle Karel (ČSSD)
  45. Kubera Jaroslav (ODS)
  46. Kunčar Patrik (KDU-ČSL)
  47. Láska Václav (nestraník za KDU-ČSL a SZ, navržen SZ)
  48. Linhart Zbyněk (nestraník za STAN)
  49. Malý Jaroslav (nestraník za ČSSD)
  50. Nenutil Miroslav (ČSSD)
  51. Nwelati Raduan (ODS)
  52. Nytra Zdeněk (nezávislý)
  53. Oberfalzer Jiří (ODS)
  54. Orel Petr (SZ za KDU-ČSL a SZ)
  55. Papoušek Zdeněk (nestraník za KDU-ČSL)
  56. Pavera Herbert (TOP 09 za ODS+STAN+TOP 09)
  57. Rabas Přemysl (nestraník za SEN 21)
  58. Růžička Jiří (nestraník za TOP 09 a STAN)
  59. Seitlová Jitka (nestraník za KDU-ČSL a SZ, navržen SZ)
  60. Sobotka Jan (nestraník za STAN)
  61. Strnad Jaromír (ČSSD)
  62. Sulovský Leopold (Ostravak)
  63. Sušil Radek (ČSSD)
  64. Šilar Petr (KDU-ČSL)
  65. Šromová Alena (KDU-ČSL)
  66. Štěch Milan (ČSSD)
  67. Štohl Pavel (nestraník za ČSSD)
  68. Tecl Jan (ODS za ODS+STAN+STO)
  69. Třísková Emilie (ČSSD)
  70. Václavec Ladislav (nestraník za ANO)
  71. Valenta Ivo (nestraník za SsČR)
  72. Větrovský Jaroslav (nestraník za ANO)
  73. Vícha Petr (ČSSD)
  74. Vilímec Vladislav (ODS)
  75. Vítková Jaromíra (KDU-ČSL)
  76. Vosecký Jiří (SLK)
  77. Vystrčil Miloš (ODS, za ODS, SNK Evropské demokraty, Stranu soukromníků ČR a
  78. Starosty pro občany)
  79. Wagenknecht Lukáš (nestraník za Piráty)
  80. Zeman Jaroslav (ODS)Žáková Hana (nestraník za STAN)
  81. Žaloudík Jan (nestraník za ČSSD)

Zprávy z voleb

Praha| |Ivan Hoffman |Komentáře |Komentář

Obměněný Senát

Ve volbě, které se účastní pouze vybraný politicky aktivní zlomek populace se stojatá voda rozvíří, ale nedojde ke ztrátě stability a kontinuity.