Senátní obvod číslo 14: Do Senátu kandiduje v Českých Budějovicích osm lidí

O místo v Senátu se v českobudějovickém obvodu utká osm kandidátů. Magistrát města České Budějovice v pátek všechny uchazeče zaregistroval. Řekl to v pátek vedoucí správního odboru Jan Kostík. Kandidátů je osm, stejně jako před šesti lety. Volby tehdy vyhrál Jiří Šesták z Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), který bude v říjnu senátorskou funkci obhajovat.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senání volby 2018. | Zdroj: Koláž Český rozhlas

Šesták letos kandiduje za koalici s názvem Spojeni důvěrou: HOPB, STAN, KDU-ČSL, TOP 09, Zelení, Senátor 21 a další Jihočeši. Dále kandidují Miloslav Procházka (ČSSD), Marie Paukejová (ČSNS), Richard Schötz (KSČM), Ladislav Faktor (Nezávislý), Blanka Jakubcová Sýkorová (PRO zdraví a Sport), Lubomír Pána (SPD) a Štěpán Tampír (Svobodní).

„Nikoho jsme neškrtli, veškeré informace jsou na úřední desce,“ řekl Kostík. Hlasování se letos uskuteční společně s komunálními volbami 5. a 6. října.

Strany ODS i SPOZ, které před šesti lety do Senátu kandidovaly, letos kandidáta nepostavily. Vlastního kandidáta nepostavilo ani hnutí ANO.

V roce 2012 získal Jiří Šesták, bývalý ředitel Jihočeského divadla, v druhém kole voleb 55 procent hlasů voličů, Janu Zahradníkovi (ODS) dalo hlas 45 procent voličů. Druhého kola voleb se v tomto obvodu v roce 2012 zúčastnilo 18,44 procenta voličů, v prvním kole 39,23 procenta voličů. Šesták nahradil před šesti lety v Senátu Jiřího Pospíšila (tehdy ODS).

Kandidáti do Senátu v obvodu 14 České Budějovice v letech 2012 a 2018:

Volební stranaKandidát 2018Kandidát 2012
ČSSDMiloslav ProcházkaIvana Stráská
Česká strana národně sociálníMarie Paukejová-
KSČMRichard SchötzAlena Nohavová
KSČ-Miroslav Holler
KDU-ČSL-Jaromír Talíř
nezávislý kanditátLadislav Faktor-
ODS-Jan Zahradník
PRO zdraví a sportBlanka Jakubcová Sýkorová-
STAN a HOPBJiří ŠestákJiří Šesták
SPDLubomír Pána-
SPOZ-Jindřich Goetz
Strana svobodných občanůŠtěpán Tampír-
Suverenita-blok Jany Bobošíkové-Marie Paukejová

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme