ČSSD přijde po senátních volbách o devět milionů ročně. Polepší si hlavně Starostové

Letošní senátní volby budou znamenat propad příjmů z každoročních státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD, která přijde o miliony korun. Nejvíce si naopak polepší pokladna hnutí STAN. Strany a hnutí dostávají od státu ročně 900 tisíc korun za zákonodárce. Příspěvky plynou seskupením, která úspěšné kandidáty navrhla. Případné politické přestupy senátorů nemají na směřování peněz vliv.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební kampani ČSSD dominoval slogan „V krizi vás ochráníme“

Předvolební kampani ČSSD dominoval slogan „V krizi vás ochráníme“ | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Sociální demokraté přijdou o devět milionů korun za rok. Starostové a nezávislí si polepší o více než šest milionů korun. Více peněz od státu poplyne například do stranického rozpočtu ODS, TOP 09, SEN 21 a Pirátů.

Kdo vyhrál boj o Senát? Ve volbě uspěla Němcová, Šípová či Smoljak. Propadl naopak Štěch a Žantovský

Číst článek

Pohorší si naopak KDU-ČSL a Zelení. Soukromníci už nedostanou nic, naopak jeden příspěvek budou nově čerpat Svobodní.

Stát bude stranám a hnutím vyplácet za senátorské mandáty celkem 69,3 milionu korun. Senátoři, kteří byli zvolení jako nezávislí kandidáti, peníze nedostávají. 

Nejdráž KSČM

Ze stran zvolených do sněmovny vyšel jeden mandát získaný v letošních krajských a senátních volbách nejdráž zřejmě KSČM. Podle deklarovaných nákladů na kampaň dali komunisté za jedno křeslo kolem 1,8 milionu korun.

Lidovce stál jeden mandát zhruba až 700 000 korun a sociální demokraty a hnutí SPD obdobně kolem 550 000 korun. ODS a hnutí STAN vyšlo jedno křeslo v krajském zastupitelstvu a v horní komoře okolo 450 000 korun a TOP 09 asi na 350 000 korun. Piráti vynaložili za každý mandát asi 280 000 korun a hnutí ANO až čtvrt milionu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme