Kandidáti na prezidenta den před volbami. Podívejte se na záznam debaty České televize

Česká televize ve čtvrtek od 21 hodin vysílala prezidentskou debatu, ve které vystoupili všichni prezidentští kandidáti s výjimkou Miloše Zemana. Debatu moderoval Václav Moravec. Stávající prezident se místo toho objevil hodinu před začátkem debaty na ČT v pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diskutovat do ČT přišli Michal Horáček, Vratislav Kulhánek, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Patr Hannig, Jiří Drahoš, Jiří Hynek i Mirek Topolánek. Současný prezident Miloš Zeman se pořadu neúčastnil.

Poslední diskuzi prezidentských kandidátů před začátkem voleb můžete sledovat v pátek od 12:30 na Českém rozhlasu Radiožurnál, Českém rozhlasu Plus a na serveru iROZHLAS.cz.

Na začátku debaty dostali všichni účastníci půl minuty, aby pozdravili diváky a stručně představili své vize. V příspěvcích dostali prostor i první dámy (v případě Petra Hanniga, který je vdovcem, jeho syn). Kandidáti se následně rozdělili do dvou skupin, aby si otázky mohli klást i mezi sebou navzájem. První čtveřice nejdříve odpovídala na dotazy z okruhu témat s názvem Doma v Česku, druhá část patřila dotazům zaměřeným na postavení Česka ve světě. 

Kritika Miloše Zemana

Kandidáti popsali například to, jak by vybírali soudce, jaké postoje mají k prolomení těžebních limitů a koho by si vybrali za kancléře. Řeší také situaci na domácí scéně i postavení České republiky ve světě. Vrátili se i k výrokům Miloše Zemana, které prezident v úterý pronesl na slavnostním večeru na Pražském hradě k zahájení oslav 100 let od vzniku Československa a 25 let od vzniku České republiky.

VIDEO: Na prezidenta se vrhla polonahá žena. 'Zeman, Putinova běhna,' křičela anglicky

Číst článek

Zeman řekl, že nekomunističtí ministři podávající v roce 1948 demisi „byli blbí" a někdejší první tajemník ÚV KSČ Alexander Dubček patřil mezi ty, kteří se v roce 1968 „podělali hrůzou". Jeho slova kandidáti odsoudili.

„Styděl jsem se, jako jsem se ostatně už styděl už několikrát. A myslím, že už toho bylo dost,“ řekl Mirek Topolánek. „Miloš Zeman použil nepatřičná a silná slova. Měl by za ně dostat trojku z mravů,“ dodal Pavel Fischer.

Volební program Českého rozhlasu

Těsně před otevřením volebních místností zahájí v pátek volební program Českého rozhlasu poslední debata osmi kandidátů na prezidenta. Stanice Radiožurnál a Plus ji budou přenášet živě od 12.30. Skončí minutu před otevřením volebních místností ve 13.59.

Můžete ji nejen slyšet na obou stanicích, ale i sledovat na videu na facebooku iROZHLAS.cz a Radiožurnálu. Moderoval ji Jan Pokorný.

dp, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme